Чилійські шахтарі поклялися на крові не розповідати всі подробиці свого полону

Гірники, які провели 69 днів замурованими в шахті, розповіли про мужність, голод, молитви і страх канібалізму, але поклялися на крові зберегти в таємниці деякі подробиці.

Чилійські шахтарі, які провели під землею 69 днів, дали перші інтерв'ю.

Так, пояснюючи, як йому вдавалося зберігати згуртованість і віру у порятунок серед товаришів, начальник зміни Луїс Урсу сказав: "Треба просто говорити правду і вірити в демократію".

Начальник зміни розповів, що всі рішення приймалися шляхом голосування, за принципом простої більшості.

Влада вихваляє гірників як зразок солідарності, але 23-річний механік Річард Вільяроель розповів, що все було не так просто. Найгірше було в перші 17 днів - до того, як зверху пробурили шурф. Шахтарі очікували довгої і болісної голодної смерті. Деякі лежали і відмовлялися вставати.

"Ми намагалися з'ясувати, які у нас є можливості. А потім довелося розбиратися з їжею", - сказав в інтерв'ю The Guardian

Урсу. Запаси продуктів були мізерні, добовий пайок складав півложки рибних консервів на людину. За словами Вільяроеля, на перших же зборах домовилися все ділити порівну. Коли Вільяроеля запитали, чи боялися шахтарі канібалізму, він відповів не відразу: "Тоді про це ніхто не говорив. А потім почали жартувати, але тільки коли нас знайшли, коли найгірше залишилося позаду".

Урсу намагався вселити в товаришів стоїцизм. "Кожен день він говорив нам: мужайтеся. Знайдуть нас - значить, знайдуть, а не знайдуть - значить доля така. Бури були дуже далеко, і ми ні на що не сподівалися. Мужність прийшла сама собою. Раніше я ніколи не молився, а тут навчився, щоб стати ближче до Бога", - розповів Вільяроель. Шахтарі розділилися на кілька бригад: він і інші механіки утримували в порядку машини, інші розподіляли продукти.

За словами Вільяроеля, коли гірники повірили, що їх врятують, то заприсяглися на крові розголошувати не все, що відбувалося в підземеллях. Мабуть, один із секретів - початкова роз'єднаність групи. У першому відеозверненні, яке шахтарі надіслали наверх, фігурували лише 28 осіб. Інших п'ятьох, у тому числі Вільяроеля, ніде не було видно.

Батько Вільяроеля говорить, що його син був роздратований "випендрьожом" колег перед відеокамерою. Коли родичі надіслали особисті відеокамери всім, Вільяроель і ще кілька не стали забирати свої. З чуток, у забої виникли три угруповання, відбувалися сварки за життєвий простір і через методи роботи. Навіть доходило до бійок.

"Першим іспитом для клятви буде питання про те, чи поділять шахтарі на рівних доходи від інтерв'ю, книг, прав на екранізацію і пожертвування. З чуток, вони погодилися підписати юридичний контракт на цей рахунок", - пише The Guardian.

Нагадаємо, аварія на глибині 700 метрів на невеликому руднику, розташованому в 50 кілометрах від чилійського міста Копьяпо, сталася 5 серпня. Заблокованими під землею опинилися 32 чилійця і один болівієць.

23 серпня рятувальникам вдалося пробурити вузький отвір в укриття, де, як передбачалося, знаходилися гірники. Коли рятувальники витягли бурильний апарат, вони виявили прив'язану до свердла записку, в якій говорилося, що всі шахтарі цілі та неушкоджені.

Читайте також:

Всіх чилійських шахтарів дістали на поверхню

Чилійських шахтарів морять голодом заради порятунку

Сім'ї замурованих чилійських гірників зажадали 27 мільйонів доларів

Чилійський суд заморозив активи власника аварійної копальні

ВідеоЧилійські шахтарі поклялися не розповідати всі подробиці свого полону

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: