Чилійських шахтарів підійматимуть поодинці протягом 45 хвилин

Дорога вгору триватиме для кожного шахтаря 45 хвилин. Їх підійматимутьт поодинці в капсулі.

Останнім з гірників, що знаходяться в заваленій чилійській шахті, буде піднято на поверхню начальника зміни.

Як повідомив міністр охорони здоров'я Чилі Хайме Маньяліч, поки ще не відомо, хто буде першим врятованим, але, за його словами, це буде доброволець. В даний час практично все готово для початку фінальної стадії операції, яка розпочнеться опівночі з вівторка на середу.

Фахівці завершили зміцнення 100 метрів тунелю сталевими трубами, щоб уникнути обвалу породи і провели успішне випробування капсули, в якій людей будуть піднімати на поверхню.

Як стало відомо, спочатку на дно аварійної шахти, на глибину 700 метрів, де більше двох місяців перебувають 33 гірники, спустяться четверо рятувальників, двоє з яких мають технічну освіту, а двоє - медичну.

Вони будуть допомагати шахтарям вибиратися вгору за допомогою спеціально обладнаної капсули, підйом у якій займе близько 45 хвилин. У цей час за станом здоров'я гірників вгорі по моніторах стежитимуть рятувальники.

Потім вирваних з кам'яного полону людей очікує швидкий медичний огляд, після чого вони матимуть можливість поспілкуватися з рідними.

А далі їх вертольотом будуть доставляти до лікарні міста Копьяпо в 40 км від шахти Сан-Хосе, де, як очікується, вони пробудуть під наглядом лікарів приблизно дві доби, а потім зможуть почати повертатися до нормального життя.

Начальник зміни, 54-річний Луїс Урсу, буде останнім з 33 гірників, який покине місце свого вимушеного полону. Саме він найдовше пробуде під землею, що буде відзначено в Книзі рекордів Гіннеса.

Луїс Урсу був першим, хто говорив по телефону з міністром гірничорудної промисловості Лауренс Голборне, коли 23 серпня рятувальники зуміли знайти живими всіх гірників після обвалу шахти Сан-Хосе, що сталося 5 серпня.

За словами колег, Луїс Урсу - тверда, але дуже ввічлива людина. Люди, з якими він працював у шахті, ніколи не чули від нього поганого слова. У дитинстві він рано втратив батька і змушений був допомагати виховувати шістьох молодших братів.

Його якості лідера і організатора, що особливо проявилися в критичних умовах в аварійній шахті, були гідно оцінені експертами NASA, які надавали чилійцям консультації з методики виживання в екстремальних умовах.

Читайте також:

Евакуація чилійських шахтарів почнеться 13 жовтня

Сім'ї замурованих чилійських гірників зажадали 27 мільйонів доларів

У Чилі затримуються роботи з порятунку 33 гірників

Замуровані чилійські шахтарі перестали їсти і влаштували бунт

ВідеоЧилійських шахтарів підійматимуть ліфтом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: