Чилійських шахтарів, які два місяці жили під землею, врятували

Буріння тунелю для порятунку чилійських гірників завершено. Підйом гірників на поверхню почнеться у вівторок, 12 жовтня.

рятувальна операція чилійських шахтарів_8
AFP
Буріння тунелю завершилось
Бурова установка T-130 завершила свою роботу, проривши свердловину для порятунку 33 чилійських шахтарів, які вже більше двох місяців знаходяться в підземному полоні.

Обвал породи в невеликому руднику, розташованому в 50 кілометрах від чилійського міста Копьяпо, стався 5 серпня на глибині 700 метрів. У підземному полоні опинилися 32 чилійця і один болівієць.

Для того, щоб дістатися до укриття гірників, буровій машині довелося прорити тунель глибиною всього 630 метрів, замість очікуваних 700.

Раніше перуанське агентство ANDINA передавало з посиланням на заяву міністра охорони здоров'я Чилі Хайме Маньяліча у разі успішного завершення бурових робіт в нинішню суботу, заключний етап рятувальної операції - підйом гірників на поверхню - почнеться у вівторок, 12 жовтня.

Двадцять третього серпня рятувальникам вдалося пробурити отвір в укриття, де, як передбачалося, знаходилися гірники. Коли рятувальники витягли бурильний апарат, вони виявили прив'язану до свердла записку, в якій говорилося, що всі шахтарі цілі та неушкоджені.

Вже наступного дня з бранцями вдалося встановити телефонний зв'язок, а через канал діаметром вісім сантиметрів з поверхні шахтарям переправили перші партії рідкого харчування, води, кисню, медикаментів.

В кінці серпня - початку вересня почалося буріння одразу трьох рятувальних свердловин, через які передбачалося підняти на поверхню гірників. Паралельно з T-130 працювали гігантський екскаватор Strata 950 і бурова установка RIG 421.

Влада Чилі почала підготовку заключної фази операції з порятунку гірників в кінці вересня.

Планується, що їх будуть по одному піднімати на поверхню за допомогою трьох рятувальних капсул "Фенікс", спеціально виготовлених для цієї рятувальної операції.

Як тільки шахтарі опиняться на волі, їх огляне група медиків, після чого гірників доставлять в польовий госпіталь, влаштований неподалік від рудника. Коли стан врятованих стабілізується їх переведуть в медичний центр.

Читайте також:

Рятувальники наблизилися до чилійських гірників на відстань 100 м

Сім'ї замурованих чилійських гірників зажадали 27 мільйонів доларів

У Чилі затримуються роботи з порятунку 33 гірників

Чилійським шахтарям, які вже місяць під землею, показали футбольний матч між Україною та Чилі

Замуровані чилійські шахтарі перестали їсти і влаштували бунт

Чилійські гірники, замуровані в шахті до Різдва, передали відео про життя під землею

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: