Чим Чавес не догодив Колумбії?

Колумбійський уряд заборонив Уго Чавесу вести переговори з повстанцями.

Колумбійський уряд заявив у середу, що забороняє президенту Венесуели Уго Чавесу вести подальші переговори зі звільнення заручників із повстанцями з Революційних збройних сил Колумбії (РЗСК), повідомляє агентство Associated Press.

У середині вересня власті Колумбії дала згоду на те, щоб Уго Чавес виступив посередником на переговорах із керівництвом РЗСК задля звільнення заручників. На початку листопаду Уго Чавес зустрічався у Венесуелі з двома високопоставленими представниками РЗСК з питання звільнення заручників, серед яких знаходяться три американці, співробітники спецслужб США та відомий колумбійський політик Інгрід Бетанкур.

Бетанкур, що має подвійне французько-колумбійське громадянство, була викрадена повстанцями в 2002 році, будучи кандидатом на пост президента Колумбії.

Прес-служба президента Колумбії Альваро Урібе заявила, що рішення про заборону переговорів вийшло після телефонної розмови Уго Чавеса з командувачем колумбійських ВС генералом Маріо Монтойя.

Раніше, за розпорядженням Альваро Урібе, відзначила прес-служба, президенту Венесуели були заборонені будь-які контакти з колумбійськими військовими.

Керівництво РЗСК пропонує випустити з колумбійський в'язниць 500 повстанців в обмін на звільнення 45 заручників, включно з трьома американцями й Бетанкур. Американці є співробітниками спецслужб США та були захоплені в полон у 2003 році після того, як легкомоторний літак, у якому вони знаходилися, був вимушений зробити посадку в зоні, контрольованій повстанцями.

Проте уряд США включив РЗСК в список терористичних організацій і виступає проти переговорів із повстанцями.

Збройна боротьба між РЗСК й урядовими військами в Колумбії триває вже більше 40 років. Революційні збройні сили нараховують у своїх рядах до 18 тисяч чоловік і діють в основному в труднодоступних гірських районах країни.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: