Чинний президент Румунії переміг у другому турі виборів - екзитполи

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Колишня прем'єрка Віоріка Денчіле набрала лише 33,5 відсотка.

На президентських виборах в Румунії, які відбулись у неділю, 24 листопада, переміг чинний голова держави Клаус Йоганніс.

Згідно з результатами екзитполу, проведеного Румунським інститутом оцінки та стратегії (IRES), за нього віддали голоси 66,5 відсотка виборців. Його конкурентка, колишня прем'єрка Віоріка Денчіле, котра представляє соціал-демократів, набрала лише 33,5 відсотка голосів.

Результати екзитполу CURS-Avangarde свідчать про те, що за Йоганніса проголосували 64 відсотки виборців.

За даними Центрального виборчого бюро, явка на виборах склала 49,87 відсотка. Це стало найнижчим показником з часів падіння у країні комуністичного режиму 30 років тому. Водночас на закордонних дільницях проголосували близько мільйона громадян Румунії.

Нагадаємо, що Клаус Йоганніс відомий своєю проєвропейською позицією. Його партія прийшла до влади в країні на початку листопада, після того, як парламент оголосив уряду соціал-демократів на чолі із Денчіле вотум недовіри. Її уряду закидали некомпетентність, брак державних інвестицій і недостатнє використання наявних коштів ЄС.

4 листопада парламент Румунії затвердив новий уряд країни на чолі з прем'єр-міністром Людовіком Орбаном.

Відео Лідера керівної Соціал-демократичної партії Румунії ув’язнили на 3,5 роки через корупцію

Найвпливовішого політика Румунії відправили за ґрати через обвинувачення у корупції. Він, за даними слідства, платив членам своєї політсили значні кошти з держбюджету за вигадані посади. Драгня свою провину заперечує. У Румунії лідер соціал-демократів має багаторічну скандальну політичну кар’єру.    

Лідера керівної Соціал-демократичної партії Румунії ув’язнили на 3,5 роки через корупцію

 

Вибір редакції