Чиновник Пентагону створив в Афганістані і Пакистані приватну розвідку

Отриману таким способом інформацію Фарлонг передавав військовим частинам розвідки і представникам.

Чиновник міністерства оборони США Майкл Фарлонг наймав приватних детективів для збору розвідданих про бойовики в Афганістані і Пакистані, стверджує впливова американська газета The New York Times. Оскільки тим самим він порушував правила, які забороняють використовувати цивільних підрядчиків для ведення розвіддіяльності, Пентагон веде кримінальне розслідування відносно Фарлонга.

Отриману таким способом інформацію Фарлонг передавав військовим частинам розвідки і представникам, повідомили анонімні джерела у військових і ділових колах США і Афганістану.

Приватна компанія, співробітників якої залучав для виконання своїх доручень Фарлонг, належить відставним офіцерам спецназу, і деякі джерела уточнили, що операції, які вони проводили, не реєструвалися по офіційних каналах. Однак отримана ними інформація дійсно використовувалася для вистежування і знищення бойовиків. Джерела не знають хто покривав Фарлонга та зазначають, що гроші, які він платив за виконану роботу, мабуть, перерозподілялися з програми збору інформації про соціальну та племінну структуру Афганістану і Пакистану.

Більш того, в Пакистані, де, може, ховаються лідери терористичних організацій "Аль-Каїда" і "Талібан", таємне використання приватних осіб як розвідників може бути сприйняте місцевою владою як спроба обійти заборону Ісламабаду на перебування американських військ на території Пакистану.

В даний час ці операції, мабуть, вже не проводяться, проте представники Пентагону поки відмовляються давати офіційні коментарі. Про Фарлонге відомо, що це відставний офіцер ВПС, що працює на високій посаді в армії як цивільного фахівця міноборони, відрядженого до авіабази Лекленд в Сан-Антоніо. Полковник Кетлін Кук, прес-секретар Стратегічного командування США, відмовилася організувати інтерв'ю з ним.

Про Фарлонге також відомо, що він має великий досвід "психологічних операцій", як називають у військових колах збір і використання інформації в умовах воєнних дій. Він застосовував своє мистецтво у кількох гарячих точках планети, включаючи Ірак і Балкани. Коли Фарлонг почав займатися своїми таємними операціями, невідомо. Його колеги припускають, що піку активності розвідувальні операції досягли влітку 2009 роки, після чого Фарлонгу і його колегам вдалося покрити Афганістан і Пакистан мережею інформаторів. Завданням інформаторів стало виявлення пособників терористів та інформації про їх місцезнаходження.

За деякими даними, інформація, зібрана Фарлонгом, дійсно використовувалася для знищення бойовиків. Сам Фарлонг часто хвалився перед високопоставленими офіцерами своєю мережею інформаторів в Афганістані і Пакистані. Одного разу він розповів, що група бойовиків, яка перевозила ракети на мулах за кордон, була виявлена та знищена саме завдяки його зусиллям.

Читайте також:

У польських спецслужбах знайшли білоруського шпигуна

В Азербайджані до 12 років в'язниці засудили російського шпигуна

ФСБ звинуватили у викраденні українського розвідника

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: