Чиновникам Євросоюзу заборонили відпочивати на яхтах олігархів

Європейська комісія розробила кодекс для чиновників: їм заборонено без санкції керівництва відпочивати разом з магнатами і бізнесменами.

Єврокомісія ухвалила новий кодекс поведінки своїх чиновників вищого рангу, яким тепер заборонено проводити вихідні на яхтах олігархів чи користуватися літаками диктаторів, а також приймати запрошення від магнатів провести відпустку на їхніх віллах у будь-якій точці земної кулі.

Особливо обережними членам Єврокомісії порадили бути на гірськолижному курорті, якщо на одних схилах з ними катається "який-небудь магнат".

Документ з'явився після скандальних новорічних канікул французької жінки-міністра Мішель Альо-Марі. Під час відпочинку вона побувала в гостях у нині скинутого президента Тунісу Зіна аль-Абідіна Бен Алі. Крім того, стало відомо, що для польоту з Франції до Тунісу глава МЗС скористалася літаком туніського бізнесмена.

Після скандалу президент Франції Ніколя Саркозі заборонив всім міністрам взагалі проводити відпустки за межами країни без дозволу прем'єр-міністра Франсуа Фійона. До речі, сам він також опинився в центрі скандалу, оскільки зізнався, що під час різдвяних канікул користувався особистим літаком президента Єгипту Хосні Мубарака, який подав у відставку 11 лютого.

Чиновники Єврокомісії також неодноразово піддавалися критиці за "неформальне спілкування" з бізнесменами та користування їхнім майном.

Так, наприклад, в 2008 році тодішній комісар з торгівлі Пітер Мандельсон провів відпустку на яхті російського олігарха Олега Дерипаски. А трьома роками раніше виправдовуватися довелося і голові Єврокомісії Жозе Мануелю Баррозу - за те, що провів відпустку на кораблі грецького судновласника Спіроса Латсіса, після якого, до речі, Баррозу ініціював кампанію щодо зміни антимонопольних правил у судноплавному секторі.

Тепер, згідно з новим кодексом Єврокомісії, таке проведення часу стане просто неможливим. Посадовцям заборонено "зловживати гостинністю, за винятком тих випадків, коли це необхідно з метою дипломатичного етикету".

"Це означає, що подібні поїздки комісари можуть здійснювати лише з діловою метою, а не коли вони у відпустці", - пояснив неназваний чиновник Євросоюзу.

Крім того, він нагадав, що зараз серед чиновників також досить популярний лижний відпочинок з відомими друзями-бізнесменами. У майбутньому такі зустрічі повинні заздалегідь обговорюватися. Іншими словами, чиновнику дозволять покататися на лижах з другом-бізнесменом, якщо діяльність підприємця не перетинається з обов'язками чиновника Єврокомісії.

Читайте також:

Берлусконі пішов під суд за зв'язок з неповнолітньою повією

Журналісти знайшли супер-яхту Мєдвєдєва за 30 млн євро

Саркозі заборонив своїм міністрам відпочивати за кордоном

Янукович про корупцію в Україні: кого спіймають, той буде сидіти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: