Чиновники Путіна вже готують собі місця в новому органі "відродженого СРСР"

Дата публікації
Перегляди
2399
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Чиновники Путіна вже готують собі місця в новому органі "відродженого СРСР"

Володимир Путін / Фото: premier.gov.ru

Євразійський союз обзаведеться аналогом Єврокомісії з тисячею вакансій. Повноваження органу суттєво розширять.

Багато чиновників з уряду Володимира Путіна збираються продовжити кар'єру в новому наднаціональному органі Євразійського Союзу (який західні ЗМІ охрестили проектом "відродження СРСР") - Євразійській економічній комісії (ЄЕК), аналогу Єврокомісії.

Як пише видання "КоммерсантЪ" з посиланням на проект договору про ЄЕК, це відомство з 1 липня 2012 року змінить Комісію Митного союзу, повноваження органу будуть суттєво розширені, а чисельність збільшиться зі 150 до 1,2 тис. осіб.

Витрати на забезпечення комісії зростуть у десять разів, більша їх частина ляже на бюджет РФ, а от вага Росії під час ухвалення наднаціональним органом рішень знизиться як мінімум удвічі.

За даними газети, проект договору про ЄЕК був схвалений прем'єр-міністрами РФ, Казахстану і Білорусі 19 жовтня "у робочому порядку" - профільні віце-прем'єри трьох країн вносили правку в документ буквально в останні хвилини - і не публікувався.

Згідно з документом, який потрапив до журналістів, ЄЕК отримає розширені у порівнянні з КМС повноваження - окрім митно-тарифного регулювання, митного адміністрування, техрегулювання комісія буде займатися встановленням торговельних режимів з третіми країнами, валютною, макроекономічною, енергетичною та конкурентною політикою, регулюванням держмонополій, питаннями промислових і сільгоспсубсидій, держзакупівель , транспорту, міграції, фінансових ринків та "інших сфер".

Передбачається, що ЄЕК ухвалюватиме рішення "на підставі голосування членів ради або членів колегії" в порядку "один член колегії - один голос" або "один член ради - один голос" (ст. 6), до ради увійде по одному віце-прем'єрові від уряду кожної країни (ст. 7), до складу колегії - по три представника кожної сторони.

За даними джерел видання, сукупна чисельність нового органу становитиме понад 1,2 тис. осіб. Неофіційно передбачається, що ЄЕК буде формуватися з членів уряду Володимира Путіна, який в Білому домі має змінити якийсь "розширений" уряд Дмитра Медведєва.

Оплачувати діяльність комісії та її департаментів буде в основному бюджет РФ, оскільки бюджету комісії формується "за рахунок пайових внесків сторін, визначених пропорційно нормативам розподілу сум ввізних митних зборів" (в Митному союзі на РФ припадає 87,97% всіх мит).

Читайте також:

Росія очікує сюрпризів від Путіна. Три сценарії його повернення до Кремля

Путін пояснив, у чому насправді полягає його план "відродження СРСР"

Експерти вважають, що Митний союз гальмує розвиток Росії

Горбачов заявив, що Путін тягне Росію в минуле

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2399
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація