Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Білий дім і Сенат узгодили план порятунку економіки США в розмірі 2 трлн дол

У разі схвалення документ забезпечить максимальне влиття фінансової допомоги в економіку, що сильно постраждала від обмежень, введених на час карантину в країні.

У ніч проти 25 березня лідери Білого Дому та Сенату дійшли згоди щодо розмірів стимулювання економіки, що постраждала внаслідок пандемії. Про це повідомляє CNN з посиланням на директора із законодавчих питань Білого Дому Еріка Уіланда.

Йдеться про рекордно велику для Штатів суму — 2 трильйони доларів. Поки що повної інформації не опубліковано, однак наразі відомо, що 250 мільярдів виділено на прямі виплати приватним особам та сім'ям, 350 мільярдів — на кредити для малого бізнесу, 250 мільярдів — на виплати з безробіття та 500 мільярдів — на займи підприємствам, що потерпають від наслідків пандемії.

Зазначається, що цей план забезпечить максимальне влиття фінансової допомоги в економіку, що сильно постраждала від обмежень, введених на час карантину в країні.

Лідер Демократичної партії Чак Шумер назвав законопроєкт "компенсацією на стероїдах" та пообіцяв, що кожному американцю виплатять пропущену зарплату або виплату за звільнення.

Після публікації законопроєкту, за нього мають проголосувати Верхня та Нижня палати Конгресу США. Це може дещо затягнути процес, бо у багатьох представників Конгресу виявлено коронавірус, а відповідно, вони перебувають на карантині.

Повідомлялося, що Дональд Трамп заявив про скасування карантинних заходів за два тижні. На його думку обмеження, введені проти розповсюдження нового коронавірусу, принесуть більше жертв, аніж сама епідемія.

Нагадаємо, попередні прогнози передбачали, що 2020 року економіка України зросте на 3,5-5%, інфляція становитиме 5% (плюс/мінус 1%), а долар коштуватиме 27-28 грн.

Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ були такі: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року - 35,66 грн.

Тепер же через світову фінансову кризу, спричинену наслідками активного поширення нового коронавірусу COVID-19, експерти прогнозують падіння економік, зокрема й української. Оновлений базовий прогноз компанії Dragon Capital на 2020 рік передбачає падіння ВВП України на 4% та девальвацію гривні до 30 грн за долар на кінець року - за умови, що карантинні заходи триватимуть до травня (середній курс очікується на рівні 29 грн/долар, тобто девальвація складатиме близько 11% до минулорічного курсу). За менш оптимістичним прогнозом, якщо карантин буде продовжено на довший термін, ВВП може впасти на 9%, а гривня здешевшає до 35 грн/долар. За таких умов варто очікувати й зростання безробіття.

В Офісі президента спрогнозували, що 2020 року економіка України впаде мінімум на 5%.

Через епідемію коронавірусу 65% українських компаній не зможуть виконати свої річні бізнес-плани. Про це йдеться в опитуванні на тему "Економічний вплив COVID-19 на Україну", проведеного Американською торгово-промисловою палатою та консалтинговою компанією Deloitte.

Відео Сполучені Штати можуть стати новим епіцентром пандемії коронавірусу - ВООЗ

Сполучені Штати можуть стати новим епіцентром пандемії. Про таке попереджають у Всесвітній організації охорони здоров'я. Наразі у США майже 55 тисяч недужих та 782 жертви хвороби. Конгресу так і не вдалося домовитися про пакет допомоги постраждалій економіці на астрономічну суму - 2 трильйони доларів.  

Сполучені Штати можуть стати новим епіцентром пандемії коронавірусу - ВООЗ

Залиште свій коментар

Вибір редакції