Радбез ООН засудив проведене КНДР ядерне випробування

Рада Безпеки ООН засудила ядерні випробування Північної Кореї і закликала КНДР виконувати прийняті зобов'язання.

Члени Ради Безпеки ООН "рішуче висловилися проти і висловили засудження ядерного випробування, проведеного Корейською Народно-демократичною республікою 25 травня 2009 року". Про це йдеться в коментарі тимчасового голови Радбезу ООН Віталя Чуркіна.

На думку членів Ради Безпеки, дії КНДР "є явним порушенням резолюції 1718" РБ ООН.

"Члени Ради Безпеки вимагають, щоб КНДР повною мірою виконала свої зобов'язання по резолюціях 1695 і 1718 і відповідним резолюціям і заявам Ради Безпеки, і закликає всі держави-члени ООН виконувати свої зобов'язання по цих резолюціях і заявах", - підкреслив Чуркін.

"Члени РБ ООН ухвалили негайно почати роботу над резолюцією Ради Безпеки з даного питання відповідно до обов'язків Ради Безпеки по Статуту Організації Об'єднаних Націй", - сказав він.

Найближчим часом делегація Японії представить членам Ради Безпеки проект резолюції по КНДР. За словами Віталія Чуркіна, "робота спочатку вестиметься експертами "п'ятірки" постійних членів Ради і Японії, а потім документ буде переданий для обговорення повним складом Ради". При цьому російському дипломату важко було відповісти на питання, як довго вироблятиметься новий проект документа.

В цілому в питанні з КНДР Рада Безпеки ООН діє на підтримку шестисторонніх переговорів, підкреслив постійний представник РФ при Об'єднаних Націях.

"За уявленням російської сторони, Рада Безпеки ООН діє в даному випадку на підтримку шестистороннього процесу", - сказав Чуркін.

На думку російської сторони, продовжив він, "вирішення ядерних проблем на Корейському півострові може бути знайдене лише політико-дипломатичним шляхом за рахунок продовження шестисторонніх переговорів".

Разом з тим дипломат нагадав, що в останні три роки РБ ООН "змушена вже четвертий раз займатися цими питаннями", оскільки після 2005 року КНДР "пішла шляхом запуску балістичних ракет і проведення ядерних випробувань".

Рада відреагувала на це ухваленням резолюції, яка вимагала від КНДР припинити програму розвитку балістичних ракет, вказав Чуркін.

"Північна Корея до цього не прислухалася", - відзначив він.

Нагадаємо, 25 травня стало відомо, що Північна Корея провела успішні підземні ядерні випробування.

В районі випробувань було зафіксовано "штучний" землетрус магнітудою 4,5, його епіцентр знаходився на глибині десяти кілометрів.

Раніше, у квітні 2009 року КНДР провела запуск ракети із супутником зв'язку. Західні держави, особливо США, звинуватили Пхеньян в тому, що під виглядом запуску супутника КНДР провела випробування балістичної ракети.

Незабаром після цього дії Північної Кореї засудила Рада безпеки ООН. КНДР, у свою чергу, оголосила про відновлення робіт на головному ядерному заводі з виробництва плутонію.

Читайте також:

НАТО вимагає від Північної Кореї знищити ядерну зброю

КНДР відкрила вогонь по американських літаках

Росія виміряла потужність ядерної зброї, яку випробувала КНДР

Північна Корея провела ядерні випробування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: