Члену ЕТА дали 14 років за погрози слідчому

Баскського бойовика засуджено до 14 років ув'язнення за погрози на адресу слідчого.

Член баскською сепаратисткою угрупування ЕТА Іньякі Більбао засуджений у четвер до 14 років ув'язнення за погрози та образи на адресу відомого слідчого Бальтасара Гарсона, повідомляє електронна версія газети "Mundo" з посиланням на юридичні джерела.

"Більбао засуджений суддею Національної судової палати Іспанії Тересою Паласіос за випади на адресу Гарсона під час судового засідання у вересні 2006 року, на якому слідчий давав проти нього свідчення," - відзначає мадридська газета.

Вона нагадує, що "на судовому засіданні по справі про участь Більбао у ряді терористичних актів, член ЕТА назвав слідчого "фашистським собакою" і пригрозив розправитися з ним і його родичами".

Новий вирок практично нічого не міняє в долі осудженого, враховуючи, що за свою діяльність у рядах озброєного сепаратистського угрупування він уже засуджений загалом до десятків років ув'язнення; а за іспанськими законами, засуджений не може знаходитися за ґратами більше 30 років.

Гарсон вважається головним фахівцем у боротьби з тероризмом в Іспанії – як баскським, так і міжнародним. Він здобув світову популярність після того, як у 1999 році завів кримінальну справу на колишнього чилійського диктатора Аугусто Піночета "за злочини проти людяності" й зажадав його видачу для суду в Іспанії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: