Чоловіка смертниці з московського метро знайшли в "Аль-Каїді"

Чоловік Марьям Шаріпової Доктор Мухаммад представляв інтереси "Аль-Каїди" у своєму районі і дружив з чоловіком Джанет Абдуллаєвою.

Слідство підозрює, що Марьям Шаріпова, терористка-смертниця, підірвати бомбу на станції метро "Луб'янка" 29 березня, могла мститися за свого першого чоловіка - терориста Доктора Мухаммада, знищеного ФСБ. Магомедалі Вагабов, його друг, взяв вдову під опіку. Доктор Мухаммад був добре знайомий з чоловіком другої смертниці Умалатом Магомедовим.

Йорданець, відомий серед бойовиків як Доктор Мухаммад, за твердженням ФСБ, приїхав на Північний Кавказ ще в середині 90-х разом з відомим терористом Хаттабом, а останнім часом нібито представляв інтереси "Аль-Каїди" в цьому регіоні.

Після того, як Доктор Мухаммад був убитий в ході спецоперації в селищі Муцалаул Хасавюртовського району 30 серпня 2009 року, його вдову взяв під опіку лідер губденського угрупування бойовиків Магомедалі Вагабов.

Як стверджують учасники розслідування, така практика "переходу" дружини від загиблого бойовика до живого є звичайною в середовищі підпілля. Брат Марьям Ільяс сам відвозив її в ліс новому чоловікові.

"Такі поїздки здійснювалися під приводом відвідування кунаків в Акушінському районі, - розповіло джерело в силових структурах. - Мати дійсно їздила до друзів сім'ї, а сестру Ільяс попутно відвозив в ліс, де її забирали бойовики".

При цьому Марьям Шаріпова була не єдиною дружиною аміра Вагабова. Останній раз сам терорист Магомедалі Вагабов близько тижня перебував у цьому селищі в січні поточного року.

У силовиків немає точних даних про те, що Марьям Шаріпова і друга смертниця, Джанет Абдуллаєва, були близько знайомі. Однак те, що один одного добре знали їхні чоловіки - Доктор Мухаммад і Умалат Магомедов, не викликає сумнівів.

Як з'ясувалося, у березні, ще до вибухів, правоохоронні органи двічі відвідали батьківський будинок однієї з смертниць Марьям Шаріпової і затримали її батька, який після втручання депутатів і правозахисників був відпущений. Тепер спецслужби розшукують двох її братів.

Нагадаємо, два вибухи в московському метро сталися 29 березня. У 07:57 вибуховий пристрій спрацював на станції "Луб'янка". Загинуло 24 людини. Приблизно через 40 хвилин, в 08:36 друга смертниця підірвала пояс з вибухівкою на станції метро "Парк культури". Загинуло 13 пасажирів. Пізніше кількість загиблих зросла до 40. На 7 квітня в лікарнях знаходилося 75 поранених.

Читайте також:

Терористку-вчительку привів у метро рідний брат

ФСБ підтвердила особи смертниць, які скоїли вибухи в Москві

Смертницю в Москву привезли троє чоловіків та жінка-слов'янка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: