Чому переміг Макрон: BBC знайшла п'ять причин тріумфу молодого політика над Ле Пен

Дата публікації
Перегляди
2648
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Чому переміг Макрон: BBC знайшла п'ять причин тріумфу молодого політика над Ле Пен

Еммануель Макрон / Фото: Reuters

Більше 20 мільйонів французів підтримали майбутнього наймолодшого лідера країни від часів Наполеона.

Еммануель Макрон викликав політичний землетрус у французькій політиці: рік тому він був членом уряду одного з найбільш непопулярних президентів Франції, тепер, в 39 років, він виграв президентські вибори Франції, пише BBC і називає п'ять причин його тріумфу.

1. Йому пощастило

Журналісти нагадують, що публічний скандал вибив з гонки початкового лідера, правоцентристського кандидата Франсуа Фійона, а кандидат від соціалістів з лівими поглядами Бенуа Амон зазнав поразки серед традиційних виборців.

2. Він був хитрим

Макрон міг піти на вибори у лавах соціалістів (оскільки належав до партії), але він розумів після багатьох років в уряді та похмурих оцінок роботи влади від суспільства, що цій політсилі доведеться боротися за те, щоб бути почутою громадськістю. У квітні 2016 року, він створив власний рух і чотири місяці по тому пішов у відставку з уряду президента Франсуа Олланда.

Олланд голосує на виборах президента-2017 / Фото: Reuters

3. Він спробував щось нове у Франції

Заснувавши свій рух "Вперед!", він взяв за приклад американську виборчу кампанію Барака Обами 2008 року: волонтери політсили не тільки роздавали листівки, вони мали 25 000 розмов тривалістю 15 хвилин з виборцями у всій країні. Інформація, зібрана з цих інтерв'ю, допомогла сформувати пріоритети і політику кампанії.

4. Він мав позитивне повідомлення

"Новачок", який був протеже президента Олланда, а потім міністром економіки, колишній інвестиційний банкір, який заснував громадський рух, центрист з радикальною програмою скорочення державного сектора - досконала "зброя" проти Марін Ле Пен. Він зміг ухилитися від намагань означити його як іншого Франсуа Олланда, створивши новий образ: Макрон прийшов до виборців з оптимістични сигналом, сповненим енергії.

Макрон у натовпі прихильників / Фото: Reuters

5. Він був проти Марін Ле Пен

На тлі його оптимістичного тону, заяви Марін Ле Пен постійно були негативні - проти імміграції, анти-ЄС, антисистема. Багато людей були стурбовані перспективою ультраправого президентства і вбачали у Макроні останню перешкоду на її шляху.

Марін Ле Пен / Фото: Reuters

Учора, 7 травня, у Франції відбулися президентські вибори: після підрахунку 99,99 % бюлетенів Макрон набирає 66,06% голосів. Загалом за нього проголосувало 20,7 млн французів. За лідера "Національного фронту" Марін Ле Пен проголосували 33,94% французьких виборців - 10,6 млн людей. 2,24% бюлетенів були визнані недійсними.

Емануель Макрон став новим президентом Франції

Емануель Макрон став новим президентом Франції

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2648
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація