Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чому Путін хизується перед Заходом надновою ядерною зброєю, коли Росія біднішає

Наприкінці 2017 року кількість бідних у Росії досягла 20,3 млн осіб, що становить 13,1% усього населення РФ.

Російський президент Володимир Путін учора, 1 березня, під час своєї промови намагався залякати Захід надновими ракетами та ядерною зброєю. Більшу частину свого ефірного часу президент, на диво, присвятив не нагальним питанням вітчизняної економіки чи звіту щодо своєї поточної діяльності, а погрозам Заходу новітньою зброєю. Експерти досі не можуть дійти згоди щодо цього 2-годинного виступу – це всього лише хизування перед черговою передвиборчою кампанією, блеф чи спроба залякати цивілізований світ своїм неповноцінним ядерним потенціалом?

Деякими твердженнями глава РФ суперечив самому собі. "Військова міць Росії, яка зростає, є надійною гарантією миру на нашій планеті, оскільки вона забезпечує стратегічний баланс світу. Ми нікому не загрожуємо", – сказав Путін щодо нової зброї. Проте одразу ж попередив, що будь-яке використання ядерної зброї проти РФ чи його союзників спровокує "негайну реакцію".

Відповідаючи на запитання про виступ Путіна, прес-секретар Білого дому Сара Сандерс заявила, що у планах Адміністрації Трампа витрати на оборону становлять більше $ 700 млрд у наступному фінансовому році. Вона додала, що цього цілком достатньо, аби стримати будь-яку загрозу від Москви.

"Президент Трамп розуміє загрози, що стоять перед Америкою та нашими союзниками в цьому столітті, і рішуче налаштований захищати нашу батьківщину і зберігати мир через силу", – сказала Сандерс.

Виступ у четвер був першою важливою політичною промовою Путіна. Так, він офіційно розпочав свою кампанію на президентські вибори. 65-річний Путін має усі шанси перемогти учетверте і, ймовірно, це буде його заключним терміном до 2024 року. А потім найбільшою проблемою глави РФ стане створення команди та системи, здатної підтримувати путінізм після того, як він залишить посаду.

Відео Путін погрожував ядерною зброєю опонентам, які запроваджують санкції проти Росії

Путін каже, аби опоненти не розгойдували човен під назвою "Земля", запроваджуючи проти Кремля санкції. З таким спічем російський президент звернувся до федеральних зборів. Надійною гарантією миру на планеті він назвав міць російської армії. Похизувався новими ракетами, системами наведення і ядерними боєголовками.

Путін погрожував ядерною зброєю опонентам, які запроваджують санкції проти Росії

Всеросійський центр вивчення суспільної думки повідомляє, що від моменту анексії Криму 2014 року рейтинги Путіна зупинились на рівні 70%. Слід наголосити, що суспільне невдоволення поступово почало зростати через сповільнення економічного зростання та бідність, яка наявна у Росії. Як повідомляє Ведомости станом на кінець 2017 року на фоні зниження доходів, кількість бідних у Росії досягла 20, 3 млн осіб, що становить 13,1% від усього населення РФ. Інститут соціального аналізу і прогнозування РАНХиГС зазначає, що це найвищий показник у 3 кварталі 2017 року за останні 6 років. Зокрема, багато обіцянок Путіна з останньої кампанії залишилися нездійсненими, про це говорять низькі економічні показники.

Сергій Аклексашенко, колишній заступник міністра фінансів РФ, а тепер російський державний діяч та один з критиків політики Путіна, прокоментував вихваляння глави держави.

Twitter Сергія Аксешенко
twitter.com/saleksashenko

Проте російському главі видається, що у державі справи куди кращі, аніж про це говорять факти.

"Падіння позаду – головна загроза, це наш ворог. Ми повинні зробити рішучий прорив у процвітанні наших громадян", – наголосив Путін.

Зокрема, він вказав на необхідність Росії подвоїти свої витрати на охорону здоров'я у абсолютних показниках, щоб досягти 4% економічного зростання та збільшити витрати на стимулювання народжуваності на 40%. За його словами, витрати на будівництво доріг повинні подвоїтися, а регіональні аеропорти повинні бути модернізовані, уряд має бути повністю оцифрований і тп.

Це величезні витратні зобов'язання. Проте Путін забув пояснити: де на усе це взяти кошти. Він не говорив про реформи, які могли б уможливити таке масштабне фінансування. Президент РФ лише згадав про "нові податкові умови", які уряд повинен створити. Натомість президент РФ активно описував розробку ядерної зброї і навіть показав відеоролик із кадрами з фільму російського "Першого каналу" 2007 року.

"Надаючи половину часу в щорічному виступі російського парламенту на графічний опис можливостей нової зброї, це ознака того, наскільки близько США та Росія рушили до військового зіткнення", – написав керівник Московського центру Карнегі Дмитро Тренін на своїй сторінці у Twitter.

Відео Соцмережі заполонили меми після виступу Путіна з погрозами зброєю

Найперше із чим порівняли згадані Путіном ракети, це нещодавно запущений у космос автомобіль "Тесла". У мережі жартують, що у росіян є ракети, якими можна його збити. Декому виступ Путіна нагадав про стрічку "Зоряні війни", де також використовували лазери. Не оминули увагою користувачі мережі і склянку, з якої пив Путін. Світлину порівняли зі знімком боснійського генерала Слободана Пральяка, який на суді випив отруту.

Соцмережі заполонили меми після виступу Путіна з погрозами зброєю

Своєю чергою, Сергій Алексашенко підсумував на своїй сторінці у Twitter промову Путіна чотирма фразами:

"Путін зачитує послання. Перше враження: 1. Вибори? Які вибори?! Все зрозуміло, працювати пора.

 2. Все хороше у країні сталось завдяки мені.

3. Проблеми є, знаю, вирішувати їх будемо, заливаючи грішми. Де взяти гроші? – дріб`язкове питання, не будемо обговорювати.

4. Є складні проблеми, знаю. Це бюрократи погано працюють! У, я їм покажу!".

Стільки часу скільки Путін присвятив погрозам Заходу, стільки ж він обговорював усі вітчизняні проблеми, яких накопичилось чимало. Здається, глава РФ вважає, що проблеми себе самі вирішать, поки він буде ставити нову мету.

Звісно, Росія, як будь-яка інша країна, потребує військової сили, але лише з умовою, що ця зброя потрібна для захисту. Без адекватного бачення свого майбутнього із усім цивілізованим світом, без економіки, здатної убезпечити своїх громадян від бідності – хизування ядерною зброєю є страшним, але порожнім звуком.

Нагадаємо, що президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія зробила технологічний прорив, створивши ядерний ракетний комплекс для нейтралізації загроз військового потенціалу США. Також Путін заявив про наявність у РФ гіперзвукової зброї.

Залиште свій коментар

Вибір редакції