Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чому Росія вийшла з Міжнародного кримінального суду - Foreign Policy

У Гаазі окупацію Криму Росією визнали міжнародним збройним конфліктом.

У Міжнародного кримінального суду (МКС) був важкий рік, а Росія тільки погіршила ситуацію. У середу Москва оголосила, що розриває зв'язки з міжнародним трибуналом, і відкликає свій підпис з установчого договору.

Про це пише Роббі Греймер у статті "Чому Росія вийшла з Міжнародного кримінального суду", опублікованій на сайті видання Foreign Policy.

"Суд не виправдав надій, пов'язаних з ним, і не став по-справжньому незалежним", - пояснив МЗС Росії. Це сталося після того, як президент Володимир Путін видав указ, що оголошує про наміри країни "більше не бути учасником" основоположного договору МКС, Римського статуту.

Час вибрано не випадково. У понеділок, головний прокурор міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда, опублікувала доповідь, в якій вперше було заявлено, що конфлікт в Україні визнається збройним конфліктом між Росією і Україною
Роббі Греймер, Foreign Policy

Час вибрано не випадково. У понеділок, головний прокурор міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда, опублікувала доповідь, в якій вперше було заявлено, що конфлікт в Україні визнається збройним конфліктом між Росією і Україною. "Наявна в нас інформація дозволяє припустити, що ситуація на території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародного збройного конфлікту між Україною і Російською Федерацією", йдеться в доповіді. Там також зазначено, що анексія Росією українського півострова Крим "фактично є тривалою окупацією". Путін явно не був радий такому рішенню, оскільки воно йде врозріз з офіційною версією про те, що в Україні немає російських військ, а Крим добровільно увійшов до складу Росії після проведення вільного і справедливого референдуму. Але майже всі на Заході і в Києві називає це брехнею.

Росія підписала Римський статут в 2000 році, але не ратифікувала Договір про міжнародному суді, який розслідує військові злочини, геноцид і злочини проти людяності, коли не справляються національні суди.

Вихід з Договору про Міжнародний кримінальний суд тепер у моді
Роббі Греймер, Foreign Policy

Вихід з Договору про МКС тепер у моді. За останні два місяці, з Римського статуту вийшли Бурунді, Гамбія, і Південна Африка, посилаючись на передбачувані упередження проти африканських країн. Наразі МКС веде 10 поточних розслідувань, дев'ять з яких – в Африці і одна – в Грузії. Уганда, Кенія, Намібія також дали зрозуміти, що розглядають можливість виходу з МКС.

"Вихід з МКС стає розмінною монетою для країн, які прагнуть зробити світ більш безпечним для недобросовісних диктаторів", - сказала Елізабет Евенсон з Human Rights Watch. "Вихід або перешкоджання МКС у проведенні засідань тільки скорочує шанси на правосуддя для жертв найстрашніших злочинів", - додала вона.

Росія обвинувачується у військових злочинах і "варварстві" за свою деспотичну військову інтервенцію в Сирії
Роббі Греймер, Foreign Policy

Коли Путін видавав свій указ, він також міг враховувати Сирію; Росія обвинувачується у військових злочинах і "варварстві" за свою деспотичну військову інтервенцію в Сирії. І на цьому тижні РФ почала новий наступ у зруйнованій війною країні, що могло б стати приводом для нового розслідування МКС.

Однак, МКС не вибирає сторін. 31 жовтня Foreign Policy вже повідомляли, що суд також має намір вести розслідування стосовно Сполучених Штатів за військові злочини в Афганістані. США вперше підписали договір МКС під час перебування на посаді президента Білла Клінтона, але його наступник Джордж Буш відкликав підпис, побоюючись, що судове переслідування МКС може стати політизованим і несправедливим стосовно американців.

Нагадаємо, у Гаазі окупацію Криму Росією визнали міжнародним збройним конфліктомПрокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда у своєму звіті щодо попереднього розслідування української справи визнала, що "ситуація на території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародному збройному конфлікту між Україною і Російською Федерацією".

Одразу після цього Росія відмовилася від участі в Римському статуті Міжнародного кримінального суду. Президент РФ Володимир Путін підписав відповідне розпорядження.

Відео Росія хоче уникнути відповідальності за анексію Криму перед Гаазьким трибуналом

Залиште свій коментар

Вибір редакції