Чому Трамп здивований, що Сешнс взяв самовідвід у російському розслідуванні - The Washington Post

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент США різко розкритикував свого союзника у відвертому інтерв'ю The New York Times.

Чотири місяці потому президент Трамп все ще розчарований тим, що його політичний союзник і генеральний прокурор Джефф Сесшнс відмовився від контролю за розслідуванням стосовно Росії, яке переслідує президента.

Про це пише Ембер Філліпс у статті "Чому Трамп здивований, що Джеф Сешнс взяв самовідвід у російському розслідуванні?", опублікованій на сайті газети The Washington Post.

Відео Генеральний прокурор США доповів у Сенаті про зустріч з послом РФ

"Сешнс не повинен був брати самовідвід, і якщо він збирався зробити так, йому слід було сказати мені, перш ніж погоджуватися на роботу, і я б вибрав когось іншого", - сказав Трамп The New York Times, в шокуюче відвертому (навіть для президента) інтерв'ю в середу.

Але якщо б Трамп слухав, що Сешнс публічно говорив про те, як він буде займатися розслідуванням за участю президента, Трамп міг би це передбачити.

Сешнс явно не обіцяв брати самовідвід від будь-якого потенційного розслідування ФБР щодо Росії на січневому слуханні. Але він обіцяв знайти адвоката, щоб уникнути конфлікту інтересів через роботу в кампанії Трампа, а потім в адміністрації Трампа. Саме це і сталося.

На початку березня Сешнс взяв самовідвід від розслідування щодо Росії за порадою посадових осіб з питань етики Міністерства юстиції. "Вони сказали, що, оскільки я брав участь у кампанії, я не повинен бути задіяний у якому-небудь передвиборному розслідуванні", - повідомив він. В кінці березня директор ФБР Джеймс Комі Конгресу підтвердив, що вони розслідують потенційну змову Трампа.

Самовідвід Сешнса відбувся одразу після того, як The Washington Post повідомила, що Сешнс зустрічався з російським послом під час кампанії і не повідомив про це Сенату, що призвело до звинувачень демократів у тому, що він намагався щось сховати.

Декількома місяцями раніше, на слуханнях з підтвердження в Сенаті, сенатор Річард Дербін (демократ, штат Іллінойс) запитав Сешнса, чи відмовиться він від участі в передбачуваних розслідуваннях щодо кампанії Трампа. У той час ФБР публічно не підтверджувало, що розслідує можливість того, що кампанія Трампа допомогла Росії втрутитися у вибори 2016 року.

"Я б переглянув його і постарався прийняти правильне рішення відносно того, чи мусить ця справа перебувати в юрисдикції генерального прокурора", - відповів Сешнс.

Його відповідь була трохи заплутаною, так. Але на той час - і в ретроспективі - схоже, що Сешнс говорив щось на кшталт: якщо б було розслідування справи Трамп-Росія, і якби моя неупередженість була скомпрометована (крім того, що він був радником кампанії Трампа), я від нього відмовився.

В той же день Сешнс пообіцяв сенаторам, що відмовиться від будь-якого розслідування по справі Хілларі Клінтон на тій підставі, що він критикував Клінтон під час кампанії. Сешнс висловлював свою думку з цього приводу, і, за його словами, генеральний прокурор не повинен діяти так, щоб можна було поставити під сумнів її політичну об'єктивність".

Логічно, що якщо б він зробив щось, що засвідчило б його думку про президента, він би відмовився від будь-яких відповідних розслідувань.

"Я б переглянув його і постарався прийняти правильне рішення відносно того, чи мусить ця справа перебувати в юрисдикції генерального прокурора", - сказав Сешнс.

Фактично, неупереджене правосуддя було головною темою двох днів слухань Сешнса. Сенатори обох партій знали, наскільки тісно Сешнс пов'язаний з Трампом – він був одним з перших прихильників президента з великою ліги і найближчим радником в цій кампанії.

Сешнс прагне розвіяти стурбованість Конгресу через те, що він нібито буде свого роду поплічником Трампа, кандидата, який не виявляв ніякої реальної поваги до верховенства закону під час кампанії.

"Якщо президент хоче досягти мети, в яку він або вона вірить, тоді слід допомогти їм зробити це законним чином", - сказав Сешнс, "але потрібно зрозуміло і об'єктивно сказати, якщо це незаконна дія. Це допоможе президенту уникнути труднощів. Це неймовірна відданість йому".

Якщо вивчити публічні свідчення Сешнса, не можна стверджувати, що Трамп був захоплений зненацька самовідводом Сешнса. Ясно, що він розглядав цю можливість, і пообіцяв зробити те, що було правильним юридично і етично, а не політично доцільним.

Залишається ще два варіанти, чому Трамп все ще так злиться. Можливо, Сешнс сказав Трампу щось інше наодинці. Або президент намагається кинути під автобус інших (він намагався дискредитувати багатьох чиновників, залучених до розслідування щодо Росії в тому ж інтерв'ю The New York Times), перш ніж автобус зіб'є його.

Відео Американському президенту загрожує імпічмент

Залиште свій коментар

Вибір редакції