Чому впав "Протон"?

Причиною падіння ракети-носія "Протон" стала відмова рульових машин, що управляли вектором тяги, повідомляє космічне агентство Казахстану.

За попередніми даними, падіння російської ракети-носія "Протон-М" сталося через відмову рульових машин, які управляли вектором тяги, повідомив у четвер журналістам голова національного аерокосмічного агентства Казахстану Талгат Мусабаєв.

За його словами, ці дані "взяті з телеметрії".

"На думку фахівців національного аерокосмічного агентства, усе відбувалося так: після запуску на 135-й секунді були автоматично відключені двигуни другого ступеня. На щастя для нас, основна кількість палива гептил була спалена," - сказав Мусабаєв.

"Відключення відбулося через відмову рульових машин, які управляли вектором тяги і були знеструмлені. Таким чином, нам вдалося уникнути ще гірших наслідків," - вважає він.

За інформацією Мусабаєва, залишки ракети-носія впали в районі з координатами 47 градусів 33 хвилини північної широти, 67 градусів 19 хвилин східної довготи.

"На місце падіння виїхала група зі знезараження місцевості, яка першою знайшла два-три великі фрагменти ракети-носія, вагою порядку 400 кілограмів," - повідомив він.

За його даними, на місці падіння ракети-носія "загорілася трава, була велика пожежа". На момент старту в ракеті-носії знаходилося близько 649 тонн токсичного палива, на момент падіння - 218 тонн 979 кілограм цього палива.

"Це доволі велика кількість шкідливої речовини, яка розпилялася в повітряному просторі нашої республіки, і ми не знаємо, в який бік пішла ця отруйна хмара," - сказав він.

"Зараз пожежа ліквідована повністю, а двигуни установки поки не знайдені," - відзначив Мусабаєв.

Він нагадав, що даний інцидент є шостим падінням ракети-носія при старті з космодрому Байконур.

"Поки спільним рішенням Національного авіакосмічного агентства Казахстану та Федерального аерокосмічного агентства Росії (я сьогодні мав розмову з Перміновим) ухвалене рішення припинити запуски "Протонів" і всіх його модифікацій до завершення роботи комісії," - повідомив Мусабаєв.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: