"Чорні скриньки" Ту-154 записали молитву пілота перед катастрофою

Пілот літака президента Польщі молився перед зіткненням із землею. Його молитву зафіксували бортові самописці.

Фахівці завершили розшифровку бортових самописців літака Ту-154 президента Польщі Леха Качинського, який розбився під Смоленськом. Польська сторона пообіцяла оприлюднити всі переговори, за винятком "інтимних моментів".

Після повідомлення про розшифровку "чорних скриньок" у Польщі спалахнув скандал: одне з видань, посилаючись на слідство, написало, що на плівку потрапили "крики жаху, що доносилися з пасажирського відсіку".

"На останніх 20 секундах записів чутно не тільки розмови в кабіні пілотів, але і зростаюче бурмотіння з пасажирського відсіку. У самому кінці ми почули нелюдський крик жаху і болю", - розповіло польському виданню анонімне джерело, близьке до слідства.

Влада спростувала інформацію про крики, записані на плівку. Однак генеральний прокурор Польщі обмовився, що пілот молився перед зіткненням із землею. Його молитву зафіксували самописці.

Наразі слідство розглядає чотири версії аварії - терористичний акт, технічна аварія, помилка пілота і поєднання двох останніх. У четвер польська влада пообіцяла оприлюднити зміст "чорних скриньок". "Ми не будемо засекречувати нічого, щоб не дати приводу до будь-яких підозр", - підкреслив генпрокурор Польщі Анджей Серемет.

Він додав, що поки не зрозуміло, в який момент пілот ухвалив рішення йти на посадку. Серемет заявив, що не володіє інформацією, чи міг хто-небудь з високопоставлених пасажирів вплинути на рішення пілота.

Нагадаємо, літак Ту-154 розбився під Смоленськом вранці 10 квітня під час заходу на посадку в аеропорту "Північний". На борту знаходилися 96 людей - 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Не вижив ніхто.

Серед загиблих – президент Польщі Лех Качинський з дружиною, голова польського Нацбанку, голова Бюро національної безпеки, військове керівництво, міністри і депутати. Делегація прямувала до Катині для участі у жалобних заходах з нагоди 70-річчя катинської трагедії.

Читайте також:

Розшифровані "чорні скриньки" Ту-154, що розбився під Смоленськом

Екіпаж літака Качинського за 5 секунд до катастрофи знав про її неминучість

Під Смоленськом зібрали всі фрагменти літака Качинського

Батьки пілота Ту-154: наш син ніколи не йшов на непотрібний ризик

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: