Чорний авіасписок ЄС

Єврокомісія обнародувала "чорний список" авіакомпаній з Індонезії, Анголи та України, яким забороняються польоти в повітряному просторі ЄС.

літак
Єврокомісія обнародувала "чорний список" авіакомпаній з Індонезії, Анголи та України, яким забороняються польоти в повітряному просторі ЄС, повідомив у четвер співробітник прес-служби Єврокомісії.

Формальне рішення про затвердження цього списку Єврокомісія ухвалить протягом тижня.

До оновленого списку увійшов найбільший авіаперевізник Анголи "Анголэн эирлайнс" (TAAG Angolan airlines) і український вантажний авіаперевізник "Воларе".
Всім, 51 індонезійській авіакомпанії, зокрема, національному авіаперевізнику "Гаруда", будуть заборонені польоти в повітряному просторі Євросоюзу.

В даний час індонезійські літаки не літають в країни ЄС, тому заборона перш за все звернена до громадян Євросоюзу.

"Громадяни європейських країн повинні уникати польотів із цими авіаперевізниками. Вони дійсно небезпечні," - сказав агентству Рейтер неназваний представник Єврокомісії.
”Чорний список Євросоюзу стане необхідним інструментом не тільки для того, щоб заборонити ненадійним авіалініям польоти до Європи та інформувати пасажирів, що подорожують світом, але також щоб переконатися в тому, що ці авіалінії і цивільні авіаційні власті вжили необхідних заходів для поліпшення безпеки польотів," - цитує прес-служба заяву єврокомісара з транспорту Жака Барро.

Перший "чорний список" ненадійних авіаперевізників був обнародуваний Єврокомісією в березні 2006 року. Єврокомісар Барро заявив тоді, що складання переліку матиме своєрідний "жахаючий ефект". Кожні три місяці Єврокомісія вноситиме необхідні доповнення в документ.
За узгодженням із країнами ЄС, цій організації надане також право викреслювати зі списку ті авіакомпанії, які доведуть відповідність своїх лайнерів європейським вимогам безпеки.
Робота над первинним "чорним списком" тривала близько дев'яти місяців. Процес було вирішено прискорити у зв'язку з авіакатастрофами, що відбулися влітку 2005 року в Греції і Колумбії. Їх жертвами стали близько 300 чоловік, зокрема, громадяни країн Євросоюзу.

У свою чергу, авіаційні компанії з Росії, Болгарії та Молдови вирішили самі ввести заборону своїм операторам на польоти в країни ЄС "на основі нових заходів, прийнятих цими державами після проведених консультацій з Єврокомісією".
Російська авіаційна служба заборонила польоти в країни ЄС для чотирьох російських авіакомпаній (Авіаційні Лінії Кубані, Якутські Авіалінії, Авіалінії 400, ФГУАП "Кавминводыавиа"), а також ввели обмеження для ще шести авіакомпаній (Газпромавіа, ЮТейр, Красноярські авіалінії, атлант-Союз, Уральські авіалінії), скоротивши кількість літаків, використовуваних для польотів.
Болгарія скасувала ліцензії на польоти в ЄС для чотирьох вантажних перевізників (Air Sofia, Bright Aviation Services, Scorpion Air, Vega Airlines) припинила польоти для Air Scorpio і заборонила операції для Heli Air Services в країнах-членах ЄС, а також до Ісландії, Норвегії і Швейцарії.

Молдова позбавила ліцензій вісім авіаперевізників (Valan, Pecotox, Jetline International, Jetstream, Aeroportul Marilescu, Aeronord, Grixona and Tiramavia), які не відповідають стандартам безпеки польотів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: