Чорногорія встановила дипломатичні відносини з Косовом

Попри прохання Сербії, Чорногорія юридично встановила дипвідносини з Косовом. Експерти очікують на різку реакцію Белграда.

Чорногорія і Косово встановили дипломатичні відносини. Міністри закордонних справ обох країн Мілан Рочен і Скендер Хісені обмінялися відповідними листами, тим самим закріпивши цей крок юридично.

Обмін послами поки що відкладено. На думку експертів, це станеться лише після того, як буде вирішено питання про чорногорської меншини, що проживає у Косові.

Встановлення дипломатичних відносин між Приштиною і Подгорицею, як очікується, викличе незадоволеність Сербії, яка відмовляється визнати державну незалежність Косова. Коли уряд Чорногорії в жовтні 2008 року вирішив визнати незалежність краю, Сербія назвала це "ударом ножа в спину".

Чорногорія - колишня югославська республіка з населенням в 616 тисяч людей - вважалася найближчим союзником Белграда, але навесні 2006 року вона проголосила незалежність, вийшла зі складу співдружності з Сербією і взяла курс на інтеграцію в ЄС і НАТО.

Рішення чорногорського уряду про визнання Косова призвело до серйозного охолодження відносин з Сербією. Утім, з часом вони були нормалізовані, і сербська сторона неодноразово пропонувала Подгориці утриматися від встановлення дипвідносин з самопроголошеною республікою - принаймні, поки питання про статус Косова вирішується в Міжнародному суді в Гаазі.

Її прохання Чорногорія проігнорувала, тим самим зробивши черговий недружній крок відносно Белграда. Оглядачі не сумніваються, що реакція Сербії виявиться достатньо жорсткою.

Читайте також:

У Гаазі вирішуватимуть долю Косова

Німеччина депортує до Косова 10 тисяч циган

Сербія ніколи не визнає незалежність Косова

ООН чекає на сплеск міжетнічного насилля в Косові

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: