Чорногорія звинуватила російських націоналістів у планах вбити прем'єр-міністра країни

Змовники хотіли збройним шляхом змінити прозахідний уряд.

Прокуратура Чорногорії заявила, що злочинна група на чолі з російськими націоналістами планувала вбити прем'єр-міністра країни Міло Джукановича.

Про це повідомляє Reuters.

"Організаторами цієї злочинної групи були націоналісти з Росії, вони вирішили, що уряд в Чорногорії на чолі з Міло Джукановичем не може бути змінений внаслідок виборів, тому він повинен бути повалений силою", - заявив у неділю спеціальний прокурор по організованій злочинності Мілівойє Катніч.

За його словами, мета змовників полягала у тому, щоб після вбивства прем'єра опозиційна партія взяла владу у парламенті у свої руки. Катніч не назвав партію, яка підозрюється у змові і яка була пов'язана з групою.

Прокурор зазначив, що злочинна група була сформована з громадян Чорногорії, Сербії і Росії. Вбивство мав скоїти снайпер.

Мілівойє Катніч зазначив, що розслідування відбувається спільно із сербською владою. У Сербії також заарештовано ряд осіб, яких підозрюють у зв'язках із змовниками.

Нагадаємо, у жовтні, у день виборів до парламенту, чорногорська влада заарештувала 20 сербських громадян на кордоні із Сербією, звинувативши їх у плануванні збройних нападів на державні установи.

Опозиційні партії звинуватили прем'єра Джукановича у фальсифікації справи з метою використання служб безпеки для того, щоб вони допомогли продовжувати його 25-річне правління у Чорногорії.

19 травня у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі підписали протокол про приєднання Чорногорії до Організації Північноатлантичного договору. У той же день Росія пригрозилася "відповісти" Чорногорії за вступ до альянсу. Його назвали "експансією", яка підвищує напруженість ситуації. 

ВідеоКремль та Белград звинувачують у спробі державного перевороту в Чорногорії

ВідеоСпеціальний державний прокурор Чорногорії виступив із сенсаційною заявою щодо Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: