Чорногорія звинуватила російських націоналістів у планах вбити прем'єр-міністра країни

Змовники хотіли збройним шляхом змінити прозахідний уряд.

Прокуратура Чорногорії заявила, що злочинна група на чолі з російськими націоналістами планувала вбити прем'єр-міністра країни Міло Джукановича.

Про це повідомляє Reuters.

"Організаторами цієї злочинної групи були націоналісти з Росії, вони вирішили, що уряд в Чорногорії на чолі з Міло Джукановичем не може бути змінений внаслідок виборів, тому він повинен бути повалений силою", - заявив у неділю спеціальний прокурор по організованій злочинності Мілівойє Катніч.

За його словами, мета змовників полягала у тому, щоб після вбивства прем'єра опозиційна партія взяла владу у парламенті у свої руки. Катніч не назвав партію, яка підозрюється у змові і яка була пов'язана з групою.

Прокурор зазначив, що злочинна група була сформована з громадян Чорногорії, Сербії і Росії. Вбивство мав скоїти снайпер.

Мілівойє Катніч зазначив, що розслідування відбувається спільно із сербською владою. У Сербії також заарештовано ряд осіб, яких підозрюють у зв'язках із змовниками.

Нагадаємо, у жовтні, у день виборів до парламенту, чорногорська влада заарештувала 20 сербських громадян на кордоні із Сербією, звинувативши їх у плануванні збройних нападів на державні установи.

Опозиційні партії звинуватили прем'єра Джукановича у фальсифікації справи з метою використання служб безпеки для того, щоб вони допомогли продовжувати його 25-річне правління у Чорногорії.

19 травня у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі підписали протокол про приєднання Чорногорії до Організації Північноатлантичного договору. У той же день Росія пригрозилася "відповісти" Чорногорії за вступ до альянсу. Його назвали "експансією", яка підвищує напруженість ситуації. 

Кремль та Белград звинувачують у спробі державного перевороту в Чорногорії

Візит секретаря Ради Безпеки Росії до Сербії експерти пов’язують саме із намаганням Москви залагодити скандал, що розгоряється через депортацію росіян-диверсантів, котрі готували теракт у Чорногорії. Теракт мав би спричинити масові безлади та зміну влади. Офіційна версія Росії, що Патрушев поїхав до Сербії з пропозицією підписати меморандум про взаєморозуміння у сфері безпеки.

Спеціальний державний прокурор Чорногорії виступив із сенсаційною заявою щодо Росії

Російські націоналісти планували вбити прем'єра Чорногорії. Мілівой Катніч пояснив, що найнятий росіянами снайпер мав прибрати прем'єра Міло Джукановича, щоб допомогти чорногорській опозиції захопити владу. Яку саме з опозиційних партій підозрюють у спробі перевороту поки невідомо. Чорногорський прем'єр тримає впевнений курс на зближення з Євросоюзом і НАТО.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: