Чорноморський флот Росії зміцниться в Абхазії

ЧФ зосереджений зараз в основному в Севастополі, а в Новоросійську база ВМФ тільки будується.

Завдяки розміщенню російських об'єднаних військових баз в Абхазії Чорноморський флот Росії стане менш вразливий, вважає колишній командувач Чорноморським флотом РФ, депутат Держдуми адмірал Володимир Комоєдов.

Після підписання пакету угод у галузі соціально-економічного та військового співробітництва з Абхазією ВМФ Росії, а також морські частини прикордонних військ ФСБ отримали доступ до морських причалів в Сухумському і Очамчирському портах.

"Якщо врахувати, що ЧФ зосереджений зараз в основному в Севастополі, а в Новоросійську база ВМФ тільки будується, це важлива геополітична перемога. Відтепер ЧФ буде більш розосереджений, а значить, менш вразливий. Плюс вирішується завдання захисту суверенітету Абхазії з моря", - зазначив адмірал Володимир Комоєдов.

Глава МЗС Росії Сергій Лавров неодноразово підкреслював, що РФ буде відслідковувати маршрути суден у нейтральних водах Чорного моря. Ці заходи будуть спрямовані на захист Абхазії від грузинської агресії. Кораблі чорноморського флоту вже готові в якості допомоги супроводжувати вантажні судна Абхазії в нейтральних водах.

З грудня минулого року в абхазькому порту Очамчира (близько 350 км від Тбілісі) базуються прикордонні сторожові катери ФСБ РФ "Соболь" і "Мангуст". Також в кінці 2009 року в територіальних водах Абхазії був помічений російський підводний човен "Алроса", за даними начальника прикордонного управління ФСБ Росії в Абхазії Юрія Звірика.

Розширення російської присутності на морі не залишили без уваги в Тбілісі. Віце-спікер парламенту Грузії Паата Давітая вважає дії російських кораблів біля берегів Абхазії незаконними. Він стверджує, що в Очамчирі "росіяни створюють базу для дислокації своїх підводних човнів".

Однак адмірал Комоєдов спростовує цю версію. Він зазначив, що в даний момент на Чорному морі дислокується всього один російський дизельний човен та прибуття нових підводних човнів очікується тільки через п'ять-шість років, тому що на їхнє будівництво в країні грошей не вистачає.

Читайте також:

Черномирдін: Росія має зробити все, щоб ЧФ не пішов з Криму

У Москві готують посилення бойового складу Чорноморського флоту

Чорноморський флот пропонують перейменувати і залишити в Криму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: