Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чотири причини, чому важливо розвінчати брехню Путіна про відсутність солдатів РФ в Україні - Forbes

16 квітня 2015 року Путін заявив "прямо і відверто: російських військ на Україні немає".

Володимир Путін цинічно грав словами, коли 16 квітня 2015 року у своєму щорічному зверненні заявив російському народу: "Кажу прямо і відверто: російських військ на Україні немає". Насправді російські війська в Україні, але вони прикриваються тим, що нібито звільнилися з армії, перш ніж поїхати в зону бойових дій в Україні. Хоча багато з них воюють під керівництвом тих же російських командирів, що і в старих підрозділах, але офіційно вони більше не є частиною російської армії, згідно із заплутаною розповіддю Путіна.

Про це пише Пол Пан Грегорі у статті "Російські бойові медалі спростовують заяви Путіна про те, що в Україні немає російських військ", опублікованій на сайті видання Forbes.

Немає ніяких сумнівів в тому, що російські війська воювали і продовжують воювати в Україні, незважаючи на твердження Путіна про те, що там немає "жодного російського солдата". Громадська організація "Груз 200" публікує імена, фотографії, адреси і військові записи 167 "вбитих" і 187 "зниклих без вести в бою" солдатів регулярних військ, а також 305 "вбитих" і 796 "зниклих без вісті в бою" найманців. Після артилерійських і танкових битв в Україні залишилися неідентифіковані частини тіл. Більшість зниклих без вісті в бою, насправді, є вбиті в бою. Дані "Груз 200" занижені, оскільки сім'ї загиблих солдатів ризикують втратити допомогу, якщо будуть говорити про це.

Комітет солдатських матерів збирає інформацію у скорботних сімей, і зараз має в своєму розпорядженні дані про приблизно 3500 убитих в бою солдатів. Молоді російські солдати в Україні регулярно розміщують свої фотографії в мережі ВКонтакте (російська версія Facebook) і називають свої підрозділи. Якщо завсідник ВКонтакте замовкає – це ознака ще однієї смерті в бою. У нас не буде доступу до авторитетних даних про смерті російських солдатів в Україні до тих пір, поки Путін приховує такі втрати як державну таємницю.

Є й інші джерела. Українська розвідка нещодавно опублікувала імена, звання, а також фотографії п'ятдесяти російських офіцерів - керівників російськими військами в Східній Україні. Представники Організації з безпеки і співробітництва в Європі повідомляють про присутність російських військ на Донбасі протягом більше двох років.

Путін стверджує, що Росія не може заборонити своїм патріотам добровільно запропонувати руку допомоги своїм братам в Новоросії
журналіст Forbes Пол Родерік Грегорі

У Путіна немає іншого вибору, крім як заперечувати присутність російських військ в Україні. Згідно з розповідями Кремля, Росія – лише зацікавлений спостерігач в "громадянській війні" в Україні, в якій відважні "сепаратисти" або "повстанці" захищають свої будинки від скажених неонацистських українських націоналістів. Росія не знаходиться у стані війни з Україною; як же там можуть бути російські солдати, якщо Росія не веде жодних бойових дій на території України? Але Путін стверджує, що Росія не може заборонити своїм патріотам добровільно запропонувати руку допомоги своїм братам в Новоросії. Так, є російські громадяни, які воюють в Україні, але вони не мають нічого спільного з Росією та її збройними силами.

Англійська НВО Bellingcat постійно була скалкою в оповіданні Путіна про Україну. Використовуючи відкриті джерела, Bellingcat показав, що MH17 був збитий ракетною установкою "Бук" під керуванням російських солдатів, які втікли назад на базу в Росії після того, як усвідомили, що збили цивільний літак.

Тисячі російських солдатів були удостоєні вищих нагород Російської Федерації за відвагу або відзнаку в бою в той час, коли єдина гаряча війна проходила в Україні
журналіст Forbes Пол Родерік Грегорі

У своїй недавній доповіді Bellingcat розвінчав міф, про який часто говорить Путін: "ніяких бойових дій = жодних російських солдатів". Bellingcat доводить, що тисячі російських солдатів були удостоєні вищих нагород Російської Федерації за відвагу / відмінності в бою в той час, коли єдина гаряча війна проходила в Україні. Якщо Росія не веде бойових дій на території України, то чому вона нагороджує своїх військовослужбовців вищими нагородами за мужність в бою? (Операції Росії в Сирії не починалися до вересня 2015 року, а потім країна не задіяла наземних військ.)

Bellingcat зібрав зображення медалей і дати нагород, розміщених в соціальних медіа гордими одержувачами. Оскільки на російських медалях вигравірувано сукупну кількість медалей на момент нагородження, система нумерації показує кількість медалей між двома датами нагородження. Супровідні числа показують, що нагороди за відмінності в бойових діях вручені Міністерством оборони РФ в період з липня 2014 року по лютий 2016-го. Це збігається з відомими військовими операціями і "перемир'ям" Мінськ-2.

Дані про нагороди за успіхи в бойових діях збігаються з російськими військовими операціями в Україні. У перші дні конфлікту на Донбасі (весна 2014), воєначальники і цивільні адміністратори за завданням Москви боролися з неорганізованою українською армією у значною мірою з допомогою оплачених "добровольців". Коли влітку 2014 року українські сили оточили керованих Росією найманців, Росія ввела регулярні війська, які розгромили українські сили в боях в Донецькому аеропорту (вересень 2014-січень 2015) і в Іловайську (з серпня по вересень 2014 року). Зимовий наступ Росії завершився кривавою розправою з українськими військами, які потрапили в котел у Дебальцевому (січень 2015). Ці поразки від рук регулярних російських підрозділів змусили Україну піти на невигідну угоду Мінськ-2 у лютому 2015 року. Більш ніж через півтора року бої тривають уздовж зони "припинення вогню", зростає кількість жертв, межа залишається під контролем Росії, нагород за відзнаку в бою набагато менше.

Аналіз Bellingcat показує 4300 медалей "За відзнаку в бою", вручених з 11 липня 2014 року по лютий 2016-го. Число зростає до десятка тисяч, якщо враховувати всі чотири медалі за хоробрість в бою. (Чечня і Грузія не грають ролі у цей період, Україна). Ми не знаємо, яка кількість російських солдатів, що служили в Україні в регулярних військах, отримали бойові медалі. Якщо один з п'яти, то в Україні служили 50 000 російських регулярних військ у той чи інший час, за період з липня 2014 року по лютий 2016 року.

Bellingcat перехитрив російських військових з підрахунком їхніх медалей. Мабуть, командири тепер заборонили одержувачам розміщувати фотографії своїх нагород. До чого ж дивна країна, яка забороняє своїм "героям" показувати нагороди, які сама ж їм вручила!

Українські військові виразно розуміють, що з ними воювали регулярні російські підрозділи, починаючи з липня 2014 року, що призвело до кривавої бійні в Дебальцевому.
журналіст Forbes Пол Родерік Грегорі

Думаючі люди можуть запитати: навіщо возитися із ще одним доказом того, що Путін збрехав про присутність російських військ на території України. Відповідь на це питання має бути очевидною для всіх, крім дурнів. Українські військові розуміють, що з ними воювали регулярні російські підрозділи, починаючи з липня 2014 року, що призвело до кривавої бійні у м. Дебальцеве. Російські генерали армії і розвідки були вбиті на полі бою, і такі випадки смертей не залишаються непоміченими. Солдати регулярних російських військ були захоплені в полон. Брехня Путіна очевидна, так навіщо докладати зусиль, щоб розвінчати її?

Ось чотири причини, які показують, чому важливо розвінчати брехню Путіна про те, що "в Україні немає жодного російського солдата":

Перша: більшість росіян цьому вірять

Росіяни визнають, що російські громадяни воюють в Україні, але вірять розповідям Путіна про те, що вони є добровольцями або найманцями. Для громадян Росії це важлива відмінність: добровольці і найманці самі вирішили піддати себе небезпеці; отже, їхні смерті або каліцтва – це питання особистого вибору. Зовсім інша справа, якщо в Україні без всякої видимої причини воюють і гинуть молоді призовники.

Друга: російські солдати = російське вторгнення

За допомогою розповідей про "відсутність російських солдатів" в Україні Кремлю вдавалося диктувати термінологію російсько-української війни. Західні засоби масової інформації називають український конфлікт "громадянською війною". Бійці російської сторони – "сепаратисти", "повстанці" або "ополченці", - терміни, які описують бійців, свідомо борються за те, у що вірять. Ці терміни часто пом'якшуються додаванням фрази "підтримувані Росією", але лінгвістичної шкоди вже завдано. Ми рідко зустрічаємо вислови на кшталт "російські війська воюють в Україні" або "сепаратисти під командуванням і з постачанням російських офіцерів і агентів розвідки".

Третя: розповіді про "громадянську війну" ставлять сепаратистів на один рівень з Києвом

Вигадка про те, що українська армія чи зазнала поразки, або була загнана в глухий кут "сепаратистами", надає супротивникам України незалежний політичний статус сторони, гідної місця за столом. Термінологія російсько-української війни лежить в основі майбутньої мирної угоди. Буде це федералізація Путіна, яка дасть "сепаратистам" право вето в українській політиці? Чи це буде децентралізація України, яка збереже Україну унітарною державою, але надасть регіонам більше автономії в питаннях місцевого самоврядування?

Четверта: Заперечення дає Заходу привід для бездіяльності

Порожні слова Кремля, які кидають тінь сумніву на правду, надають неорганізованому, боязкому, і навіть боягузові Заходу привід для бездіяльності. Всі ми знаємо, що російська ракета збила літак MH17, і що на сході України є регулярні російські війська, але до тих пір, поки існує один шанс на тисячу, що є інше пояснення, у нас є підстави триматися осторонь. Зрештою, хіба Росія не "велика нація?" Чи повинні ми слухати їхні пояснення, незалежно від того, наскільки вони божевільні?

Світла не буде, поки ми не почнемо називати розповіді Росії тим, чим вони є, – брехнею. Тим часом слова, які ми використовуємо, дуже важливі для визначення можливого результату, і розвінчання брехні Путіна залишається корисною діяльністю.

Залиште свій коментар

Вибір редакції