Чотири з шести реакторів "Фукусіми" підключили до електромережі

Кабелі живлення підключені вже до першого, другого, п'ятого та шостого енергоблоків АЕС "Фукусіма-1". Тим часом всередині третього реактора знову зростає тиск.

До ранку понеділка кабелі живлення підключені вже до першого, другого, п'ятого та шостого енергоблоків аварійної АЕС "Фукусіма-1" в Японії. Тривають роботи з підведення електромережі до третього і четвертого реакторів.

Тим часом всередині третього енергоблоку знову зафіксовано зростання тиску. Вирішується питання про початок відведення пари, яка скупчилася в реакторі.

Електроенергія, незважаючи на прокладання кабелів, до першого і другого реакторів досі не надходила.

Ситуація на енергоблоках №5 і №6 не викликає побоювань, вони забезпечуються енергією в повному обсязі.

Всього на станції в цілодобовому режимі зараз працюють близько 300 фахівців з енергетичної компанії Tokyo Electric Power, збройних сил, поліції і пожежної служби. У зоні станції присутні також експерти з США, які надали деяку техніку.

Тим часом в понеділок новий землетрус стався в районі префектур Ібаракі і Фукусіма на північному сході острова Хонсю, де розташована аварійна АЕС. Підземні поштовхи магнітудою 5,2 відчувалися в Токіо і деяких прилеглих до столиці префектурах. Повідомлень про постраждалих, руйнування і про будь-які наслідки для атомної станції не надходило.

Нагадаємо, внаслідок потужного землетрусу і цунамі 11 березня на АЕС "Фукусіма-1" вийшла з ладу система охолодження, через що сталися вибухи на першому, третьому і другому енергоблоках, пізніше - вибух і кілька загорянь на четвертому енергоблоці, який до землетрусу використовувався як сховище відпрацьованого ядерного палива.

На першому енергоблоці виявлені пошкодження приблизно 70% паливних збірок, на третьому - пошкодження захисної оболонки реактора.

За даними МАГАТЕ, у сховищах відпрацьованого палива обох енергоблоків до 20 березня відбулося значне зниження температури. Зараз обидва енергоблоки охолоджуються за допомогою дизельних генераторів.

Читайте також:

У Токіо пройде радіоактивний дощ

Наслідки вибуху на АЕС в Японії: радіацію виявлено вже у воді

Радіоактивний шлейф з Японії досяг Каліфорнії

У 30-кілометровій зоні навколо "Фукусіми" рівень радіації перевищує норму в 750 разів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: