Чотирикласник задав Райс підступне питання про тортури за часів Буша

Колишня держсекретар США продовжує виправдовуватися за політику екс-президента навіть перед дітьми.

Чотирикласник з Вашингтона задав колишньому держсекретарю США Кондолізі Райс питання про тортури. Вона у відповідь завірила, що колишня адміністрація Джорджа Буша законів не порушувала.

Екс-держсекретар вперше після припинення повноважень колишньої адміністрації повернулася в столицю США для публічного виступу, повідомила Washington Post. Увечері 3 травня вона прочитала лекцію в одній з синагог в центрі Вашингтона, а перед цим побувала в школі, де вчаться діти членів общини.

Там своє питання їй задав Міша Лернер, чиї батьки приїхали в США з Росії. Він попросив екс-держсекретаря прокоментувати оцінки, які нинішня демократична адміністрація Барака Обами дає методам допитів, що використалися при колишній республіканській владі. Обама на днях погодився з тим, що імітація втоплення при допитах - це тортури.

Мама хлопчика Інна Лернер пізніше сказала журналістам, що спочатку її син приготував ще жорсткіше формулювання питання: "Якби ви працювали в адміністрації Обами, чи добивалися б використовування тортур?"

Проте питання узгоджувалися з адміністрацією школи, і у результаті форма була пом'якшена, хоча суть залишилася. У будь-якому випадку риторична стріла чотирикласника потрапила в ціль.

"Президент дав нам вказівку про те, щоб ніщо в наших діях не суперечило нашим зобов'язанням, юридичним зобов'язанням згідно з конвенцією про заборону тортур, - заявила екс-держсекретар раніше. - Відповідно, за визначенням, якщо це було санкціоновано президентом, то не порушувало наших зобов'язань згідно з конвенцією".

Як нагадує Washington Post, "критики указують", що це вислів Райс сильно нагадує сумно відому фразу Ричарда Ніксона. Цей єдиний в історії США президент вимушений був піти в ганебну відставку через Уотергейтський скандал і свого часу стверджував: "Коли президент щось робить, це означає, що це не протизаконно".

Райс сказала хлопчику, що вступати в заочну суперечку з Обамою вона не стане. По суті ж, продовжувала вона, президент Буш керувався прагненням захистити свою країну і народ після жахливих терактів 11 вересня 2001 року.

"Сподіваюся, ви розумієте, що це був дуже важкий час. Нас жахала можливість ще одного удару по нашій країні... І навіть в цих скрутних умовах наш президент не був готовий робити щось протизаконне. Сподіваюся, люди розуміють, що ми прагнули захистити країну", - заявила вона.

Читайте також:

Для в'язнів Гуантанамо підготували порожню тюрму в Монтані

Кондоліза Райс особисто віддавала накази про використання тортур

В’язень Гуантанамо зателефонував на "Аль-Джазіру"

США закривають секретні в'язниці за кордоном

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: