Човен "Нерпа", на якому загинули 20 чоловік, вийшов в море

Передбачається, що основні стадії випробувань пройдуть в 100 милях від берега в Японському морі.

У п'ятницю, 10 липня, російський атомний підводний човен "Нерпа", на якому в листопаді минулого року загинули 20 чоловік, вийшов в море на повторні ходові випробування. Вони триватимуть близько двох тижнів.

Човен вийшов на ходові випробування в надводному стані своїм ходом. Передбачається, що основні стадії випробувань пройдуть в 100 милях від берега в Японському морі.

Аварія на АПЧ "Нерпа", побудованого на Амурському суднобудівному заводі в Комсомольську-на-Амурі і ще не прийнятої до складу ВМФ Росії, сталася під час заводських ходових випробувань у Японському морі 8 листопада 2008 року.

В результаті несанкціонованого спрацьовування системи пожежегасіння ЧОХ (човнова об'ємна хімічна) у відсіки човна став надходити газ фреон. Загинули 20 чоловік, ще 21 госпіталізований з отруєнням. Всього на борту АПЧ було 208 чоловік.

В даний час на човні усунені всі неполадки та зауваження, які були виявлені в ході розслідування аварії.

Звинувачення у вбивстві з необережності були пред'явлені матросам Дмитру Гробову. Він, за даними слідства, самовільно змінив параметри температури у другому відсіку. В результаті експертизи матрос був визнаний при здоровому глузді, слідство у справі продовжено до серпня 2009 року.

Атомний підводний човен "Нерпа" (К-152, проект 971, клас Щука-Б) відноситься до човнів третього покоління, він був закладений на заводі в 1991 році. Водотоннажність субмарини становить 8140/12770 тонн, максимальна швидкість - 30 вузлів, максимальна глибина занурення - 600 метрів, автономність - 100 діб, екіпаж - 73 людини, озброєння - чотири торпедних апарати калібру 533 міліметри, чотири торпедних апарати калібру 650 міліметрів.

Читайте також:

Матроса, якого звинутили в аварії субмарини "Нерпа", визнали психічно осудним

Росіяни передумали продавати "Нерпу"

Що таке атомний підводний човен "Нерпа"

Поломка на "Нерпі" сталася не вперше

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: