Christie's вперше продав повністю цифрову картину - за рекордні 69 мільйонів доларів

Christie's вперше продав повністю цифрову картину - за рекордні 69 мільйонів доларів

"Everydays: The First 5000 Days." Christie’s

Картину "Кожен день: перші 5000 днів" придбали за 69,35 мільйона доларів, що робить її найдорожчим проданим з аукціону об'єктом у вигляді NFT-токена.

Американський художник і графічний дизайнер Майк Вінкельманн, що працює під псевдонімом Beeple, продав на аукціоні Christie's свою роботу як невзаємозамінний токен (NFT). Для аукціонного будинку це стало першим випадком продажу цифрового мистецтва.

Про це повідомляє CNBC.

У 2007 році Вінкельман вирішив публікувати новий твір кожен день до кінця свого життя і не пропустив жодного дня. Перші п'ять тисячі робіт він зібрав в один колаж, який і отримав назву "Перші 5000 днів". Стартова ціна роботи Beeple становила 100 доларів.

Після продажу колажу за 69,35 мільйона доларів Вінкельман увійшов до трійки найдорожчих сучасних художників. Тепер його випереджають тільки Джефф Кунс і Девід Хокні. Вінкельман розповів, що побачив в NFT-токенах величезний потенціал як в платформі для володіння безліччю різних речей, а не тільки творами мистецтва:

"В майбутньому, я думаю, це стане альтернативним класом активів", - зазначив художник.

Невзаємозамінний токен NFT - новий тип цифрових активів, що гарантує оригінальність предмета і право власності його власника. Кожен NFT-токен є унікальним - його неможливо відтворити. Зараз технологія NFT переживає справжній бум. Крім мистецтва NFT також популярна в спортивній сфері, на ринку віртуальної нерухомості і в іграх.

Нагадаємо, що Бенксі виставив на продаж свою картину, щоб отримані від неї кошти передати медикам. Торги за оригінал відбудуться наприкінці березня. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація