Через землетруси котирування виробників товарів люкс обвалилися по всьому світу

Японія залишила інвесторів без розкоші.

Катастрофи в Японії можуть вплинути на поведінку покупців усього світу, побоюються інвестори. "Для виробників предметів розкоші було б великим негативом, якщо б ядерні інциденти в Японії вплинули на глобальні настрої. Продажі товарів класу люкс залежать від довіри людей", - відзначають аналітики швейцарського банку Sarasin в аналітичних матеріалах для клієнтів.

Котирування виробників товарів люкс обвалилися по всьому світу через побоювання, що вплив землетрусу на продажі в Японії буде довгостроковим, передає Reuters. Японія, поряд із США та Китаєм, входить до трійки найбільших ринків світу за споживанням товарів люкс, а також є головним джерелом доходів для Hermes, Burberry, LVMH, Richemont, Tiffany та інших.

На Японію припадає 19% продажів Hermes, 9% - LVMH, 15% - Luxury Business Group PPR, що володіє брендами Gucci і Yves Saint Laurent, 12% - швейцарської Richemont. Акції LVMH і Hermes за підсумками вівторка втратили 3,1%, папери PPR - 2,5%, а акції Financiere Richemont, що випускає годинник Cartier, Vacheron Constantin і Piaget, втратили 2%.

Втім, керівництво швейцарської компанії налаштований досить оптимістично. "Японці витривалі і винахідливі, і можна очікувати, що вони приступлять до відновлення і реконструкції дуже організовано. Як багато часу займе цей процес, буде залежати від масштабу збитку інфраструктурі, який поки не піддається оцінці", - йдеться в поширеній заяві Richemont.

Акції найбільшого в світі виробника годинників, швейцарської групи Swatch, яка володіє такими брендами, як Breguet, Blancpain і Omega, втратили у вівторок більш 2% Котирування італійської Bulgari SA, 19% продажів якої здійснюють японці, знизилися на 0,33%.

Акції британської компанії Burberry на початку торгів втратили більше 5%. "Очевидно, на динаміку акцій виробників предметів розкоші, швидше за все, несприятливий перебіг недавні трагічні події в Японії - траур і зруйнована інфраструктура не сприяє витрат на предмети розкоші або інтересу до подорожей. Однак така динаміка ціни акцій [Burberry] сьогодні вранці (-5%) видається, скоріше, надмірною реакцією", - вважає аналітик RBS Джон Гай.

Американські виробники товарів вищого цінового сегмента також під тиском японського негативу. Індекс S & P Retail втрачає з початку торгів вівторка 1,6%.

Рітейлер Tiffany & Co почав другий торговельний день поспіль у мінусі, опустившись з початку торгів в США більш ніж на 3%. Продажі на японському ринку приносять цій компанії близько п'ятої частини всього обороту. Акції американської Coach Inc., Виробника аксесуарів класу люкс, 18% продажів якого робляться в Японії, втрачає також більше 3%. Двадцять з 165 магазинів компанії в цій країні зараз закриті.

Акції корпорації Polo Ralph Lauren впали в ціні на 1,8%, папери Brown Shoe, що володіє мережею взуттєвої Famous Footwear, втратили 21% після несподіваного падіння прибутку в четвертому кварталі. Акції виробника спортивних товарів Nike знижуються майже на 2%. Папери Wal-Mart Stores, яка управляє японської мережею Seiyu, подешевшали на 0,7%.

Незважаючи на те, що на Японію припадає, за різними даними, 11-15% продажів предметів розкоші в світі, що робить її основним ринком для багатьох гравців, за останні десять років країна поступово втрачала свій статус через старіння населення та змін у смаках споживачів, зазначає Лука Солка, старший аналітик Sanford Bernstein. "Японія зараз набагато менш важлива для виробників товарів люкс, ніж була в 1990-их. Насправді, для багатьох гравців головний ринок - Китай", - говорить аналітик виданню MarketWatch.

Читайте також:

Нова пожежа спалахнула на четвертому енергоблоці АЕС "Фукусіма-1"

Єврокомісар з енергетики назвав "апокаліпсисом" вибухи на "Фукусіма-1"

Рівень радіації на реакторі АЕС "Фукусіма" небезпечний для здоров'я населення

Черговий удар стихії в Японії: новий землетрус та виверження вулкану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: