Чверть російських дипломатів у Швейцарії працюють на розвідку - ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Такого висновку дійшла газета Tages Anzeiger, проаналізувавши звіт швейцарського бундесрату.

Мішенню російських зовнішніх спецслужб дедалі частіше стає Швейцарія, пише газета Tages Anzeiger в суботу, 15 вересня. За даними видання, кожен четвертий російський дипломат в Швейцарії працював або працює на зовнішню розвідку РФ.

Ще в березні цього року швейцарський бундесрат опублікував звіт про національну безпеку, в якому йшлося, що "відносно однієї країни є підозра, що понад чверть дипломатичного персоналу працюють на спецслужби". Яка саме країна мається на увазі, в звіті не зазначалося. Втім, порівнявши власні розслідування з даними звіту, видання Tages Anzeiger дійшло висновку, що мова йде про Росію.

За даними газети, нині в міністерстві закордонних справ в Швейцарії акредитовані 83 співробітники російських дипломатичних представництв, які працюють в посольстві РФ в Берні і консульствах у Женеві, Лозанні і Цюриху. Серед них 37 дипломатів, в тому числі дві жінки, і 30 членів сімей представників російського дипкорпусу.

Офіційно, пише видання, завданнями, пов'язаними з розвідкою, займається військовий аташе полковник Олександр Провоторов і два його заступники, проте неофіційно розвіддіяльністю зайняті набагато більше російських дипломатичних співробітників.

Боширов і Петров часто й подовгу бували в Швейцарії

Для особливо делікатних операцій, пише газета, до Швейцарії прибуває підкріплення. Таким підкріпленням, на думку Tages Anzeiger, могли бути і Руслан Боширов і Олександр Петров, яких Лондон підозрює в отруєнні екс-розвідника Сергія Скрипаля. В інтерв'ю телеканалу RT вони розповіли не тільки про свою поїздку у Солсбері, але і про відвідування Швейцарії - за їхніми словами, з туристичними, але, в основному, робочими цілями.

Газета не вказує їхніх імен безпосередньо, проте пише, що тиждень тому недільний випуск газети писав про перебування в Женеві двох російських агентів, підозрюваних в замаху на екс-агента Головного розвідувального управління (ГРУ) Сергія Скрипаля. За даними газети, обидва росіянина неодноразово відвідували Швейцарію і залишалися в країні тривалий час, припинивши поїздки приблизно за місяць до подій у Солсбері.

В російському посольстві у Швейцарії вже заявили, що публікація є черговим безпідставним і бездоказовим випадом у бік Росії. Статтю про російських дипломатів в Швейцарії характеризує "відсутність будь-яких фактів, а також посилання, тепер уже на секретні документи, яких ніхто не бачив і, швидше за все, не писав", - йдеться у коментарі посольства.

Напередодні газета Tages Anzeiger також повідомила про те, що два російських шпигуни стежили за діяльністю лабораторії радіологічного та хіміко-бактеріологічного аналізу Labor Spiez, а також, як підозрюють, були причетні до злому бази даних ADAMS Всесвітнього антидопінгового агентства WADA. Лабораторія в місті Шпіц допомагає розслідувати хімічні атаки в Сирії і отруєння Скрипалів у британському Солсбері. Обидва агенти були навесні затримані в Гаазі і потім екстрадовані до Росії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції