Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чверть землян хворіє на туберкульоз - ВООЗ

Недостатньо швидко росте показник охоплення лікуванням, який становить 64%.

У світі 25% людей інфіковані мікобактерією туберкульозу.

Про це повідомляє Всесвітня організація охорони здоров'я.

За даними статистики, в 2017 році у всьому світі туберкульозом захворіло 10 млн осіб, а серйозною проблемою залишається неповна реєстрація випадків інфікування та їх недостатня діагностика.

“З 10 млн тільки 6,4 млн було офіційно зареєстровано національними системами обліку, тоді як у 3,6 млн осіб хворобу було або не діагностовано взагалі, або виявлено, але не зареєстровано. 80% цієї розбіжності припадає на 10 країн, у першу чергу на Індію, Індонезію і Нігерію. Минулого року реєстрацією було охоплено менше половини з приблизно 1 млн хворих туберкульозом дітей, тобто, частка невиявлених випадків серед них набагато вища, ніж серед дорослих. У цілому туберкульозна інфекція є у чверті населення світу", -  наголошують у ВООЗ.

Експерти констатують, що недостатньо швидко росте показник охоплення лікуванням, який становить 64%, а для виконання цілей щодо туберкульозу має до 2025 року досягти як мінімум 90%.

“Кількість нових випадків зменшується на 2% на рік, швидші темпи зниження спостерігалися у 2013-2017 роках в Європі (на 5% на рік) і Африці (на 4% на рік). Хоча з 2000 року запобігли близько 54 млн випадків смерті від туберкульозу, він залишається найсмертоноснішою інфекційною хворобою у світі. Щоб досягти глобальної мети з ліквідації ТБ до 2030 року, країнам необхідно негайно прискорити протитуберкульозну діяльність, у тому числі за рахунок збільшення внутрішнього і міжнародного фінансування для боротьби з хворобою", - заявляють у ВООЗ. 

ВідеоЧерез хворого на туберкульоз педіатра майже тисяча малюків мають пройти флюрографію

На Одещини шпиталізували педіатра із відкритою формою туберкульозу. Жінці стало зле під час прийому дітей. За приблизними підрахунками, від неї могли заразитися майже тисяча малюків. Нині їх відправляють на позапланову флюорографію. Чиновники переконані, умисно замовчувати і поширювати інфекцію медик не могла. Рентгелога, який допустив педіатра до роботи після планового огляду, чекає перевірка.

Через хворого на туберкульоз педіатра майже тисяча малюків мають пройти флюрографію

Нагадаємо, що в Україні знижується рівень захворюваності на туберкульоз

Залиште свій коментар

Вибір редакції