"Ці імена справжні, ми туристи, приїхали відірватись": про що розповіли підозрювані в отруєнні Скрипалів росіяни

Дата публікації
Перегляди
2032
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Ці імена справжні, ми туристи, приїхали відірватись": про що розповіли підозрювані в отруєнні Скрипалів росіяни

Фото: Reuters

Вони навідріз відхрестилися від співпраці із російськими спецслужбами.

У середу, 5 вересня, на брифінгу представники британської поліції опублікували результати розслідування отруєння "Новачком" екс-шпигуна ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії у місті Солсбері. Під час брифінгу було показано імена та фото підозрюваних у скоєнні злочину росіян. Їх звуть Олександр Петров та Руслан Боширов, яких британські спецслужби називають кадровими співробітниками Генерального розвідувального управління РФ.

Цілий тиждень журналісти різних ЗМІ намагались з’ясувати інформацію про те, хто ж такі Петров та Боширов, де вони проживають та чим займаються. На Східному економічному форумі сам президент Росії Володимир Путін заявив, що цих людей знайшли, і вони є абсолютно простими росіянами. Він також закликав їх самим з’явитися та розповісти про себе.

І вже наступного дня, 13 вересня, Петров та Боширов телефонують головному редактору пропагандистського телеканалу Russia Today Маргариті Симоньян та погоджуються дати інтерв’ю. Петров і Боширов також зазначили, що вони б не погодились на інтерв’ю, якби їх не попросив сам російський президент Володимир Путін. Якби цього не сталось, то вони припускали можливість запису відеозвернення та викладення його у Мережі.

Путін заявив, що знає російських отруювачів екс-шпигуна Скрипаля

Путін заявив, що знає російських отруювачів екс-шпигуна Скрипаля

Про візит до Солсбері

"Друзі нам давно вже радили відвідати це прекрасне місто", - сказав Олександр Петров. За словами Боширова, Солсбері є туристичним містом із відомим у всій Європі собором.

"Від самого початку ми планували приїхати до Лондона і відірватися, грубо кажучи. Це була не бізнес-поїздка. Ми розпланували так, що ми і в Лондоні побуваємо, і з'їздимо в Солсбері", - додав він.

Боширов також зазначив, що 3 березня вони приїхали на вокзал у Солсбері аби подивитися розклад та оцінити, що можна побачити у місті. "Намагалися погуляти містом, але, оскільки все місто було завалене снігом, нас вистачило рівно на півгодини ", - додав він.

При цьому Боширов обурився тим, що ЗМІ не показали того факту, що нібито в той день в Солсбері був сніговий колапс, через який місто фактично було паралізовано. За словами Петрова, він з другом "промокли, повернулися на вокзал і на найближчій електричці поїхали назад".

Наступного ж дня, 4 березня, в день, коли були отруєні Скрипалі, вони повернулись до Солсбері аби прогулятись містом та таки відвідати славнозвісний собор.

"4 числа ми повернулися, тому що в Лондоні все розтануло. Була тепла погода. Світило сонце. Цілеспрямовано хотіли відвідати собор. Вирішили завершити цю справу 4 числа", - сказав Петров.

Про власну роботу

Обидва одразу відхрестились від співпраці з російськими спецслужбами, назвавши себе "підприємцями середньої руки".

"Якщо коротко, це фітнес-індустрія, все, що стосується спортивного харчування, вітаміни, мікроелементи, протеїн тощо", - пояснив Петров. Своєю чергою Боширов, зазначив, що їм би не хотілося більш детально коментувати це запитання, оскільки вони "бояться, що постраждають їхні клієнти".

Вони також підтвердили, що Олександр Петров та Руслан Боширов є їхніми справжніми іменами.

Про часті поїздки до Європи

На запитання, чи літали вони до Європи останнім часом Петров та Боширов відповіли ствердно.

"Звичайно. Переважно саме з бізнесу. Пару разів в Швейцарію цього року залетіли", - заявив Петров. Він також зазначив, що до Швейцарії вони літали і у справах щодо бізнесу, і як туристи.

"Ми і так, і так літали - і щодо бізнесу, і відпочивати. Літаємо щодо бізнесу - вивчаємо ринок, дивимося новинки, якщо є", - зазначив він. А вже у Росії вирішують, як ці новинки придбати для своїх клієнтів.

Боширов, своєю чергою, зазначив, що з Женеви є кілька туристичних маршрутів, зокрема можна відвідати гору Монблан, а також за кілька годин опинитися у Франції.

Про справу Скрипалів

Петров і Боширов заявили, що до того, як побачили свої фото по телевізору, взагалі не знали про Скрипаля та його отруєння.

Крім цього, вони запевнили, що не перевозили флакон парфумів Nina Ricci, у яких начебто і зберігалась отрута "Новачок". За словами Боширова, нормальні чоловіки не возять жіночі парфуми.

"Якщо реально коли-небудь отруйників знайдуть, то хоч би у нас перепросили", - заявив Петров.

Про майбутнє життя

"Мені реально страшно. Я побоююсь. Я наляканий. Я взагалі реально не знаю, що буде завтра", - заявив Боширов. Чоловіки зазначають, що просто хочуть, щоб їм дали спокій.

"Ця ситуація - фантастично-фатальний збіг. У чому наша вина? Хочеться спокійно сховатися і спокійно відсидітися якийсь час. Такої популярності нам точно не потрібно. Просто реально вже немає сил", - підкреслив Петров.

"Втомився я", - наостанок зазначив Боширов.

Росіяни можуть втратити британські "візи інвестора" через отруєння Скрипалів

Росіяни можуть втратити британські "візи інвестора" через отруєння Скрипалів

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2032
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація