Цигани Європи скаржаться на нетерпимість і грубу агресію

Циганська діаспора з країн Європи зібралась в Освенцімі на вшанування памяті загиблих в концтаборі циган, а також заявила про порушення прав представників циганської етнічної групи.

У багатьох країнах Європи представники циганської етнічної групи як і раніше стикаються з дискримінацією, залишаючись "об'єктом нетерпимості та грубої агресії". Про це заявив голова Об'єднання циган у Польщі Роман Квятковський під час траурного заходу, приуроченого до 66-ї річниці трагічних подій в Освенцимі. 2 серпня 1944 в газових камерах нацистського комплексу концтаборів Освенцим-Бжезінка (Аушвіц-Біркенау), розташованого на території сучасної Польщі, загинуло біля 2900 циган, головним чином діти, жінки і люди похилого віку.

У свою чергу голова Центральної ради німецьких циган Романі Розе підкреслив, що в Угорщині та деяких інших країнах Євросоюзу становище циган, незважаючи на офіційну позицію Брюсселя, викликає величезну тривогу. Він закликав уряди європейських держав підтримати циганські організації, визнавши їх рівноправними партнерами, повідомляє агентство dpa. Крім того, керівники циганських діаспор багатьох країн заявили, що допомога Євросоюзу не доходить до представників циганських меншин.

У жалобному заході в Освенцімі брали участь близько 500 представників народностей сінті та рома з різних країн Європи. Делегацію з Німеччини, що налічувала 50 осіб, очолював Романі Розе, повідомляє агентство AFP.

Читайте також:

У Франції закриють 200 нелегальних циганських таборів

ООН розкритикувала низку країн Європи за дискримінацію циган

Циганські барони торгуються з кандидатами за голоси циган

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: