Перейти до змісту
Цікавинки Ле-Бурже 2019: електролітаки, пластикові фюзеляжі та бойові дрони

Майбутнє неба показують уже сьогодні поблизу Парижа.

У Франції на виставці в Ле-Бурже світові авіаційні гіганти показали новинки галузі. Представлені найрізноманітніші повітряні апарати – від електричних лайнерів і бойових дронів до повністю пластикових літаків, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Електричний літак з футуристичним дизайном – аеродинаміка ізраїльська, двигуни американські, авіоніка французька. Це повноцінна летюча машина, але поки що дальність польоту усього тисяча кілометрів, швидкість не надто велика, місткість лише 9 пасажирів, але це вже без дорогого авіаційного гасу та реактивних турбін. Головне питання – вартість і час зарядки. Розробники переконують – все в розумних межах. "Ви можете бачити 150-кіловатний трансформатор, він заряджає літак дуже швидко. Але є зарядка і на 500 кіловатів", - розповів представник Eviation company Омер Бар-Йохай.

Відео На авіаційній виставці у Ле-Бурже біля Парижа показали електричний літак

Україна на виставці в Ле-Бурже. Однак з макетами ракет та космічних апаратів. Свої новинки демонструють світові авіаційні гіганти - від електричних лайнерів, бойових дронів, до повністю пластикових літаків.  

На авіаційній виставці у Ле-Бурже біля Парижа показали електричний літак

Електричні літаки уже проектують усі основні авіавиробники світу. На думку інженера Сергія Філя, поки що електричні технології для великих літаків складні і дорогі, але й авіаційне пальне недешеве, плюс у Європі розробляють надзвичайно жорсткі екологічні норми. "Ці вимоги, мабуть, будуть запроваджені в 2025-2032 роках. І зараз уже основні виробники перейняті тим, на чому літатимуть", - каже головний конструктор з перспективного проектування ДП "Антонов".

Фотогалерея Авіасалон Le Bourget 2019 (10 фото)

За планами європейських виробників, регіональний електричний літак місткістю від 50 до 100 пасажирів  спроектують та побудують років за 5-10, а от електричні військові дрони уже представлені на виставці. Від розвідувальних машин вони впевнено переходять в категорію бойових – мають сучасні системи прицілювання та ракети. Монополію на масове вбивство людей самими людьми поступово відвойовують машини, вони робитимуть це чітко, методично, бездушно.

Ще один новітній помітний напрямок на виставці – пластик. Усе більше деталей сучасних авіалайнерів виготовляють не з металу. Вже існують літаки, фюзеляжі яких повністю спечені з одного шматка композитного матеріалу. Поки що це невеликі літаки, але це ж лише початок.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин