"Цинічні домовленості" ЄС з Лівією коштують життя десяткам тисяч біженців - правозахисники

Лише за першу половину 2017 у Середземному морі загинуло 2 000 осіб.

Міжнародна неурядова організація з прав людини Amnesty International звинуватила ЄС у провалі політики щодо мігрантів через зростання кількості загиблих у Середземномор'ї.

Про це повідомляє "BBC".

У звіті організації вказано, що через "цинічні домовленості" ЄС з Лівією тисячі мігрантів ризикують втонути, бути зґвалтованими або підданими тортурам. При цьому Євросоюз "закриває очі" на зловживання в лівійських центрах утримання біженців, а відповідальність перекладає на плечі благодійних організацій.

Так, за 6 місяців 2017 року 2 000 осіб загинули, намагаючись дістатися до Європи.

У звіті наголошують на тому, що ухвалені 2015 року Євросоюзом заходи щодо поліпшення пошуку та порятунку біженців у Середземному морі допомогли різко зменшити кількість смертей мігрантів. Проте дуже швидко ЄС перейшов до інших проблем, пов'язаних з контрабандою та запобіганню нелегальній міграції з Лівії.

Джон Дальгізен, глава європейського департаменту Amnesty International, заявив: "Замість того, щоб рятувати життя та пропонувати захист, європейські міністри безсоромно віддають перевагу нерозважливим угодам з Лівією, відчайдушно намагаючись не допустити переселення біженців та мігрантів".

Він наголосив, що "єдиним надійним та гуманним способом зменшити кількість тих, хто ризикує життям у небезпечних мандрівках, - це відкрити більш безпечні та легальні маршрути для біженців та мігрантів, аби ті дісталися Європи". 

Нагадаємо, що іспанська берегова охорона врятувала в Середземному морі судно, що перевозило близько тисячі біженців. Корабель з мігрантами прибув до італійського порту Салерно.

ВідеоІталійська берегова охорона врятувала життя 10 тисяч мігрантів за дві доби

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: