"Цинічні домовленості" ЄС з Лівією коштують життя десяткам тисяч біженців - правозахисники

Лише за першу половину 2017 у Середземному морі загинуло 2 000 осіб.

Міжнародна неурядова організація з прав людини Amnesty International звинуватила ЄС у провалі політики щодо мігрантів через зростання кількості загиблих у Середземномор'ї.

Про це повідомляє "BBC".

У звіті організації вказано, що через "цинічні домовленості" ЄС з Лівією тисячі мігрантів ризикують втонути, бути зґвалтованими або підданими тортурам. При цьому Євросоюз "закриває очі" на зловживання в лівійських центрах утримання біженців, а відповідальність перекладає на плечі благодійних організацій.

Так, за 6 місяців 2017 року 2 000 осіб загинули, намагаючись дістатися до Європи.

У звіті наголошують на тому, що ухвалені 2015 року Євросоюзом заходи щодо поліпшення пошуку та порятунку біженців у Середземному морі допомогли різко зменшити кількість смертей мігрантів. Проте дуже швидко ЄС перейшов до інших проблем, пов'язаних з контрабандою та запобіганню нелегальній міграції з Лівії.

Джон Дальгізен, глава європейського департаменту Amnesty International, заявив: "Замість того, щоб рятувати життя та пропонувати захист, європейські міністри безсоромно віддають перевагу нерозважливим угодам з Лівією, відчайдушно намагаючись не допустити переселення біженців та мігрантів".

Він наголосив, що "єдиним надійним та гуманним способом зменшити кількість тих, хто ризикує життям у небезпечних мандрівках, - це відкрити більш безпечні та легальні маршрути для біженців та мігрантів, аби ті дісталися Європи". 

Нагадаємо, що іспанська берегова охорона врятувала в Середземному морі судно, що перевозило близько тисячі біженців. Корабель з мігрантами прибув до італійського порту Салерно.

ВідеоІталійська берегова охорона врятувала життя 10 тисяч мігрантів за дві доби

Залиште свій коментар