Цинічні російські слідчі заочно судитимуть бійця-азовця з РФ за участь в АТО

Широбоков виїхав в Україну ще на початку 2014 року.

Громадянина Росії Артема Широбокова, який добровільно вступив у "Правий сектор", а згодом у батальйон "Азов", судитимуть у РФ за звинуваченням у тому, що він був найманцем.

Про це йдеться у повідомленні Слідчого комітету РФ. Згідно з інформацією, Широбоков брав активну участь в бойових діях на південному сході України.

"Управлінням з розслідування злочинів, пов'язаних із застосуванням заборонених засобів і методів ведення війни, ГСУ СК Росії завершено розслідування у кримінальній справі стосовно громадянина Російської Федерації Артема Широбокова, якому заочно висунуто звинувачення в скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 359 КК РФ (участь найманця у збройному конфлікті або військових діях)", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Широбоков виїхав в Україну ще на початку 2014 року і вступив до лав "Правого сектору". Згодом Широбоков добровільно вступив до складу батальйону "Азов".

Окрім того, повідомляється, що 2014-2015 років чоловік разом з іншими бійцями брав участь у бойових діях на території України проти сил бойовиків так званої "ДНР". У Слідчому комітеті РФ стверджують, що за "участь у бойових діях в якості найманця він отримував матеріальну винагороду".

"Широбоков продовжує перебувати на території України, ховаючись від російських правоохоронних органів. Разом із тим Слідчим комітетом були зібрані достатні докази його винності, що дозволило винести щодо нього постанову про притягнення як обвинуваченого", - йдеться у повідомленні.

Наразі кримінальну справу із затвердженим обвинувальним висновком направлено до суду для розгляду по суті. Законодавство РФ дозволяє винести судове рішення щодо обвинуваченого заочно.

Нагадаємо, раніше російські слідчі порушили кримінальні справи проти п'ятьох громадян Росії, які причетні до діяльності "Правого сектору". На думку російського слідства, п'ятеро громадян РФ підтримують радикальні погляди, а також ідеї фашизму і націоналізму, тож вони виїхали до України, де вступили до лав "Правого сектору". 

Повʼязані теми:

Наступна публікація