Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Цитати Шевченка й вульгарні жарти про "голубые мундиры". Путін відповів Порошенку на "немытую Россию"

Він порадив українському главі "не задирати ніс" з нагоди безвізу із Євросоюзом.

Президент Росії Володимир Путін прокоментував "безвізову" промову глави України Петра Порошенка, в якій останній процитував вірш Михайла Лемонтова про "немытую Россию".

"По-перше це показало, що він знає російську класику, цікавиться російською літературою. За це похвалю", - сказав він під час прямої лінії.

"Михайло Лермонтов був людиною прогресивною, він хотів поліпшення внутрішньополітичної ситуації. Його душила та обстановка, яка склалася на той момент в Росії. І він говорив про це прямо. Але, по-перше, Михайло Юрійович Лермонтов написав ці вірші, якщо це був він, у 1841-1842 роках ... коли їхав на Кавказ в чинну армію, він був офіцером і захищав інтереси своєї вітчизни. У цей момент області, які сьогодні вважаються Україною, вони були просто областями Росії. І якщо президент сьогоднішньої України говорить про те, що він кудись їде, то Лермонтов говорив про всю Росію, включаючи і ті області, які нині називаються Україною. Так що тут особливо ніс нема чого задирати", - заявив Путін.

"Лермонтов їхав в чинну армію на Кавказ, яка була в цей час частиною Російської імперії... Він нікуди не виїжджав. Може, Петро Олексійович таким чином дає нам сигнал, що він теж нікуди не збирається. Але він робить це так тонко, оглядаючись на урапатріотів, справжніх націоналістів - придурків, які бігають зі свастикою. Каже, хлопці, у мене там інтереси в Росії є, і я взагалі нікуди не збираюся... Насправді, швидше за все Петро Олексійович хотів показати своїм виборцям, що він виконує дані обіцянки, робить цивілізаційний вибір, як говорить зараз керівництво України, веде країну до Європи", - проінтерпретував слова Лермонтова й Порошенка російський президент.

Також він зупинив свою увагу на фразі із вірша про "блакитні мундири", вказавши, що "там (у Європі, - ред.) цих блакитних мундирів більше, ніж у нас. І нехай він не розслабляється особливо, а то як би що не трапилося".

"Хай уважно дивиться навсібіч", - додав Путін під схвальний сміх у залі.

При цьому російський президент сказав, що "ми проти цих хлопців нічого не маємо". Очевидно, він мав на увазі представників ЛГБТ.

"Злагоди та любові. Ну і щасти, особливо з новобранцями", - побажав Путін.

Також він вирішив звернути увагу на "суть проблеми". За його словами, кілька років тому середня зарплата в Росії та Україні була приблизно однакова, проте за ці роки вона в РФ збільшилася з 540 до 624 доларів, а в Україні з 450 впала до 251.

"Якщо так далі піде, у людей в Україні можуть виникнути питання гігієнічного характеру", - сказав Путін.

"І в нашій літературі, і в  українській можна було знайти багато таких прикладів - яскравих, жорстких. І можна було б відповісти Петру Олексійовичу, але я не буду цього робити через повагу до українського народу, повагу до нашої спільної історії, нашої спільної віри", - додав він.

"Якщо хтось хоче бути європейцем, рахунки нехай закриє в офшорних зонах, а потім говорить про благо народу. Я не відтворю точно, дослівно, але сенс передам майже один в один. Тарас Шевченко ще майже 170 років тому сказав: "Доборолась Україна. До самого краю. Гірше ляха свої діти. Її розпинають", - процитував Путін українського класика російською мовою.

Залиште свій коментар

Вибір редакції