Clubhouse підтвердив витік записів розмов з "кімнат": зловмисника заблокували
Застосунок встановив нові "захисні механізми", щоб запобігти повторній трансляції розмов.

Нова популярна соцмережа Clubhouse підтвердила, що в неділю, 21 лютого, в застосунку стався витік даних. Одному з користувачів вдалося проникнути в аудіочати в кількох "кімнатах", отримати доступ до розмов і потім транслювати на сторонній сайт.
Про це пише BBC.
Технічний директор застосунку Девід Тіль підкреслив, що витік даних не був зловмисним чи "хакерським". Натомість він сказав, що користувач скоріше вирішив порушити умови обслуговування Clubhouse.
Австралійський дослідник кібербезпеки Роберт Поттер, який побудував центр операцій з кібербезпеки Washington Post, погоджується з цим. Він пояснив, що "витік даних" відрізняється від "зливу даних", оскільки друге явище відбувається навмисно і зазвичай здійснюється тим, хто зламує систему для викрадення даних.
З іншого боку, витік даних означає, що конфіденційна інформація потрапляє в середовище, яке не має дозволу мати доступ до інформації. За словами Поттера, інцидент стався тому, що користувач зрозумів, що можна одночасно перебувати в декількох чатах.
Технічний керівник Clubhouse попереджає, що ніхто не повинен очікувати, що їхні розмови насправді будуть приватними.
"Вважайте чати Clubhouse напівпублічними, враховуючи проблеми з Agora та той факт, що у нас усіх є мікрофони", - написав він у Twitter. Зазначимо, Agora - це китайська компанія, технології якої щодо "взаємодії голосу з відео в реальному часі" використовує Clubhouse.
Веб-трафік Clubhouse створений на сервері Agora, включаючи метадані, без шифрування, відповідно до заяви інтернет-обсерваторії Стенфордського університету (SIO), яка 13 лютого першою повідомила про загрозу конфіденційності та безпеки в Clubhouse.
"Clubhouse" уже заблокував користувача, який зміг передавати аудіоканали соцмережі на сторонній сайт.
Нагадаємо, нова соцмережа Clubhouse наступає на п'яти ТікТоку та інстаграму. Мережу створили торік, а особливість платформи в тому, що там спілкуються за допомогою голосових повідомлень без картинок і тексту. Серед користувачів додатку — засновник фейсбуку Марк Цукерберг, актор і музикант Джаред Лето, зіркова телеведуча Опра Вінфрі і винахідник-мільярдер Ілон Маск. Користувачі спілкуються в віртуальних тематичних "кімнатах", які вони створюють самі.