Цьогорічна промова Обами зірвала менше оплесків, ніж на початку його президентства

Половина президентства Бараком Обамою пройдена. Під час своєї третьої щорічної промови він пожартував єдиний раз і отримав оплесків менше, ніж на початку президентства.

Президент США Барак Обама виступив з традиційним зверненням до Конгресу "Про стан країни". У своїй промові глава Білого дому торкнувся широкого коло проблем: від переходу Штатів на чисті джерела енергії до підвищення податку для багатих, від ситуації в Ірані та Північної Кореї до проблем Тунісу.

Останні десятиліття рейтинг американського президента вимірюють оплесками. У 2010 році Обама зірвав 79 овацій, в 2009 році аплодують тільки 61 разів - це менше, ніж Джорджу Бушу на піку його непопулярності. Цього року Обамі проаплодували 76 разів.

Пожартував Обама єдиний раз, коли розповідав про реформу уряду.

Виступ підноситься як головне в році: під куполом Капітолія президент виступає перед сенаторами, конгресменами і своїм кабінетом. Будівництво високошвидкісних залізниць як міра стимуляції економіки перегукується з ініціативами Теодора Рузвельта, який в 1933 році намагався приборкати Велику депресію. Обама ніби згадує Рузвельта, але не називає республіканця на ім’я.

Якщо раніше послання президента - це телевізійне шоу з вивіреним сценарієм, де на кожен пасаж жваво реагує аудиторія (спочатку, наприклад, аплодує та половина, де сидять демократи, а республіканці посміхаються), то цього року законодавці вперше розсілися не за партійною ознакою, а як кому подобається.

Президент говорив про інновації, роблячи на цьому особливий акцент. Його пріоритети, як випливає з виступу, це освіта і чиста енергетика. Обама пожартував єдиний раз, коли розповідав, чому назріла реформа уряду.

"Ми живемо і розвиваємо наш бізнес в інформаційну епоху, але остання масштабна реорганізація нашого уряду відбулася, коли ще телебачення було чорно-білим. У нас є дванадцять різних агентств, які займаються експортом. Ще, щонайменше, п'ять займаються житловою політикою. У мене є улюблений приклад. Міністерство внутрішніх справ відповідає за лосося, коли він знаходиться в прісній воді. Департамент торгівлі, коли він знаходиться в морській воді. Я чув, що все ще складніше, коли лосось копчений ", - сказав Обама.

З 1966 року слідом за посланням президента США до Конгресу виголошується альтернативна промова, її озвучує опозиційна партія - це традиція, яка бере початок в адміністрації Ліндона Джонсона.

Зазначимо, Обама читає подібну промову втретє, і втретє будує її навколо економіки. Безробіття за два роки його президентства знизилося символічно: з 10 % до 9,5%. Дефіцит державного бюджету зменшується, але теж незначно, а американський зовнішній борг перевалює позначку в 14 трильйонів.

Читайте також:

У США виходить роман про пригоди "президента О "

Барак Обама вдруге балотуватиметься у президенти США

Обама, Цукерберг та Ассанж увійшли до списку найцікавіших людей США

ВідеоЦьогорічна промова Обами зірвала менше оплесків, ніж на початку його президентства

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: