Цьогорічна промова Обами зірвала менше оплесків, ніж на початку його президентства

Половина президентства Бараком Обамою пройдена. Під час своєї третьої щорічної промови він пожартував єдиний раз і отримав оплесків менше, ніж на початку президентства.

Президент США Барак Обама виступив з традиційним зверненням до Конгресу "Про стан країни". У своїй промові глава Білого дому торкнувся широкого коло проблем: від переходу Штатів на чисті джерела енергії до підвищення податку для багатих, від ситуації в Ірані та Північної Кореї до проблем Тунісу.

Останні десятиліття рейтинг американського президента вимірюють оплесками. У 2010 році Обама зірвав 79 овацій, в 2009 році аплодують тільки 61 разів - це менше, ніж Джорджу Бушу на піку його непопулярності. Цього року Обамі проаплодували 76 разів.

Пожартував Обама єдиний раз, коли розповідав про реформу уряду.

Виступ підноситься як головне в році: під куполом Капітолія президент виступає перед сенаторами, конгресменами і своїм кабінетом. Будівництво високошвидкісних залізниць як міра стимуляції економіки перегукується з ініціативами Теодора Рузвельта, який в 1933 році намагався приборкати Велику депресію. Обама ніби згадує Рузвельта, але не називає республіканця на ім’я.

Якщо раніше послання президента - це телевізійне шоу з вивіреним сценарієм, де на кожен пасаж жваво реагує аудиторія (спочатку, наприклад, аплодує та половина, де сидять демократи, а республіканці посміхаються), то цього року законодавці вперше розсілися не за партійною ознакою, а як кому подобається.

Президент говорив про інновації, роблячи на цьому особливий акцент. Його пріоритети, як випливає з виступу, це освіта і чиста енергетика. Обама пожартував єдиний раз, коли розповідав, чому назріла реформа уряду.

"Ми живемо і розвиваємо наш бізнес в інформаційну епоху, але остання масштабна реорганізація нашого уряду відбулася, коли ще телебачення було чорно-білим. У нас є дванадцять різних агентств, які займаються експортом. Ще, щонайменше, п'ять займаються житловою політикою. У мене є улюблений приклад. Міністерство внутрішніх справ відповідає за лосося, коли він знаходиться в прісній воді. Департамент торгівлі, коли він знаходиться в морській воді. Я чув, що все ще складніше, коли лосось копчений ", - сказав Обама.

З 1966 року слідом за посланням президента США до Конгресу виголошується альтернативна промова, її озвучує опозиційна партія - це традиція, яка бере початок в адміністрації Ліндона Джонсона.

Зазначимо, Обама читає подібну промову втретє, і втретє будує її навколо економіки. Безробіття за два роки його президентства знизилося символічно: з 10 % до 9,5%. Дефіцит державного бюджету зменшується, але теж незначно, а американський зовнішній борг перевалює позначку в 14 трильйонів.

Читайте також:

У США виходить роман про пригоди "президента О "

Барак Обама вдруге балотуватиметься у президенти США

Обама, Цукерберг та Ассанж увійшли до списку найцікавіших людей США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: