COVID-вакцина Pfizer може бути менш ефективною проти "Омікрона": дослідження
Південноафриканські вчені заявили, що кількість індукованих вакциною антитіл, здатних нейтралізувати "Омікрон", скоротилася приблизно в 40 разів.
© Associated Press
Вакцина проти COVID-19, розроблена американською фармкомпанією Pfizer у співпраці з німецькою корпорацією BioNTech, може бути менш ефективною у боротьбі з новим штамом коронавірусу "Омікрон".
Про це повідомляє NBC News.
Згідно з даними дослідників з Африканського науково-дослідного інституту охорони здоров'я, кількість індукованих вакциною антитіл, здатних нейтралізувати "Омікрон", скоротилася приблизно в 40 разів.
Окрім того, вказують експерти, новий варіант коронавірусу виявився "навіть більш досвідченим в ухилянні від антитіл, що виробляються вакциною Pfizer, ніж варіант "Бета", який також вперше з'явився на території Південної Африки".
Водночас, вказують південноафриканські експерти, антитіл, які мають люди, котрі перехворіли природним шляхом і вакцинувалися проти COVID-19, може бути достатньо для захисту від найгірших наслідків "Омікрона".
"Попередня інфекція, за якою з'явилася вакцинація або повторна вакцинація, ймовірно, збільшить рівень нейтралізації і, ймовірно, забезпечить захист від тяжкого захворювання у разі інфікування "Омікроном", - заявили південноафриканські вчені.
Дослідження базується на зразках крові 12 пацієнтів, повністю щеплених вакциною від Pfizer, які, однак, не отримали додаткової (бустерної) ін'єкції.
За словами керівника випробувань Алекса Сігала, вірусолога з Південної Африки, результати можуть змінитися, коли дослідники проведуть більше експериментів.
Раніше головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі заявляв, що згідно з попередніми даними, COVID-штам "Омікрон", можливо, є менш небезпечним за "Дельту". Він вказував на те, що у Південній Африці, де "Омікрон" поступово стає домінатним штамом, не спостерігають суттєвого збільшення госпіталізацій.
26 листопада Всесвітня організація охорони здоров'я кваліфікувала новий штам коронавірусу SARS-CoV-2, який отримав назву "Омікрон", як такий, що викликає занепокоєння. Цей варіант вперше виявили 9 листопада на півдні Африки.
Читайте також:
У Великій Британії жоден хворий на новий COVID-штам "Омікрон" не потребував госпіталізації
Україна запроваджує обов’язкову самоізоляцію для всіх, хто повернувся з країн зі штамом “Омікрон”
Схожий на грип і ще більш контагіозний: які симптоми у нового штаму коронавірусу "Омікрон"
Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.