ЦРУ найняло на роботу в Афганістані охоронну фірму, відому масовими розстрілами в Іраку

Приватне охоронне підприємство Xe, колишнє скандально відоме агентство Blackwater, яке розстрілювало мирне населення в Іраку, підписало контракт з ЦРУ.

ЦРУ найняло приватне охоронне підприємство Xe, колишнє скандально відоме агентство Blackwater, для охорони об'єктів у Афганістані. Деталі операції знаходяться під грифом таємно. Відомо, що сума контракту дорівнює приблизно 100 мільйонам доларів, повідомило джерело, близьке до переговорів.

За його словами, Xe буде "здійснювати захисні та охоронні функції в регіоні". Прес-секретар ЦРУ Пол Гімігліано повідомив лише, що персонал Xe не буде задіяний в операціях на території країни, але не уточнив деталі контракту.

Разом з тим афганські таліби в минулому місяці вже заявили, що "агенти ЦРУ і найманці з сумно відомої Blackwater отримали завдання в рамках американської довгострокової стратегії дестабілізувати ситуацію в регіоні".

Blackwater була заснована в 1996 році як приватна охоронна фірма, яка, по суті справи, перетворилася на маленьку армію. Співробітники Blackwater охороняли в Іраку главу цивільної адміністрації. Фірма стала широко відомою після того, як у вересні 2007 року її співробітники, найняті урядом США для охорони посольства і інших об'єктів в Іраку, застрелили без причини 17 мирних іракських громадян, що посилило антиамериканські настрої в усьому світі.

У результаті розслідування, проведеного держдепом, з'ясувалося, що з 2005 року охоронці компанії відкривали вогонь як мінімум 195 разів, причому у 80% випадків робили це першими. Після інциденту уряд Іраку відкликав ліцензію у Blackwater, а заодно звинуватив компанію в продажу зброї курдським сепаратистам. Але на захист фірми, що є великим спонсором Республіканської партії, виступив тодішній президент США Джордж Буш, який заявив, що "хлопцям, які забезпечують безпеку співробітників держдепу, іноді доводиться застосовувати силу".

У 2009 році засновник Blackwater Ерік Прінс пішов з поста генерального директора, фірма змінила назву на Xe Services (використовується також назва US Training Center), продовживши працювати в Іраку. Сума річних контрактів колишньої Blackwater до кінця минулого року перевищила 1 млрд доларів.

Пізніше американський суд висунув звинувачення ряду колишніх співробітників Blackwater за статтями "ненавмисне вбивство", "спроба скоєння неумисного вбивства" і "перевищення посадових повноважень з використанням зброї". У січні 2010 року Xe врегулювало серію судових процесів за звинуваченням в застосуванні надмірної сили з боку десятків іракців.

Американська приватна охоронна фірма не раз опинялася на перших смугах у міжнародних ЗМІ. У середині грудня 2009 газета The New York Times писала про те, що компанія Blackwater була залучена в операції з викрадення людей, підозрюваних у зв'язках з бойовиками в Іраку.

За півроку до цього в пресі з'явилася інформація, що у Blackwater є "спеціальні команди вбивць", мета яких - ліквідувати або взяти в полон лідерів "Аль-Каїди". Діяльність секретної програми була зупинена в липні після того, як директор ЦРУ Леон Панетта в приватному порядку проінформував про неї ряд конгресменів.
Інцидент, який відбувся в Іраку, як зазначають ЗМІ, не унікальний. Подібні ситуації в останні місяці часто складаються і в Афганістані, де в результаті помилкових або непропорційних дій міжнародних коаліційних сил на чолі з США та контингенту країн НАТО гинуть мирні громадяни. Згідно з останніми статистичними даними Місії ООН по сприянню Афганістану, кожен третій загиблий мирний афганець убитий коаліційними військами, причому велика частина жертв припадає на авіаудари.

Читайте також:

Обама звільнив командувача військ НАТО в Афганістані

Командувач війська НАТО в Афганістані розкритикував Обаму та його "клоунів"

Україна збільшить свою присутність в Афганістані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: