ЦРУ представило американським сенаторам докази причетності саудівського принца до смерті журналіста Хашоггі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Мовляв, якби принц був перед присяжними, то його би засудили за вбивство приблизно за 30 хвилин, - переконані сенатори.

Керівник ЦРУ Джина Гаспел провела закритий брифінг для низки американських сенаторів, на якому представила докази причетності наслідного принца Саудівської Аравії Мохаммеда бін Салмана до вбивства опозиційного журналіста Джамаля Хашоггі.

Про це пише CNN

Деякі сенатори заявили, що їх ця доповідь повністю переконала.

Фотогалерея Король і спадковий принц Саудівської Аравії зустрілися і потисли руки членам родини журналіста Хашоггі (5 фото)

Приміром, сенатор-республіканець Боб Коркер заявив журналістам, що він повністю упевнений у причетності принца до вбивства Хашоггі.

«Якщо би він (бін Салман — ред.) був перед присяжними, то його би засудили за вбивство приблизно за 30 хвилин», — наголосив Коркер.

ВідеоСаудівська влада обіцяє відтяти голови п’ятьом посадовцям, які розправилися з Джамалем Хашоггі

Прокуратура королівства заявила - загалом у справі заарештована 21 особа, 11 – висунуті обвинувачення. Сьогодні Ер-Ріяд озвучив іще й нову версію про те, що сталося з опозиційним автором. Мовляв, у дипустанові дисиденту ввели смертельну ін’єкцію, після чого тіло розчленували і вивезли. Де останки журналіста, королівство нібито не знає. 

Саудівська влада обіцяє відтяти голови п’ятьом посадовцям, які розправилися з Джамалем Хашоггі

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем зауважив, що теж пішов з брифінгу з повною упевненістю у причетності бін Салмана до замаху на Хашоггі.

Як пише видання, проведення такого брифінгу для сенаторів ускладнить для Білого дому «зусилля із захисту» як самого принца, так і відносин із Саудівською Аравією загалом.

Як повідомлялося, 59-річного Хашоггі вбили 2 жовтня у генконсульстві Саудівської Аравії в Стамбулі, коли той пішов туди, щоб забрати необхідні для майбутнього весілля документи. Його наречену відомства не впустили і через п'ять годин очікування їй повідомили, що Хашоггі вже пішов з консульства. У журналіста були давні зв'язки з королівською родиною Саудівської Аравії, але він критично писав про нинішній уряд і спадкового принца Мухаммеда бін Салмана.

У Туреччині підозрюють, що чоловіка допитували, катували, а після цього вбили і розчленували. Для цього в Стамбул в той день прилетіло 15 співробітників саудівських спецслужб. Слідство має відповідні звукозапису. Згодом турецька влада повідомила, що за кілька днів після вбивства Хашоггі Саудівська Аравія направила в Туреччину групу з 11 фахівців, серед яких були хімік і токсиколог, які повинні були "замести сліди" злочину.

Після декількох тижнів заперечень і під потужним тиском країн Заходу, влада Саудівської Аравії все ж визнала, що журналіст загинув в їх консульстві. Прокурор королівства заявив, що було встановлено та затримано 18 підозрюваних у вбивстві Хашогги, для п'ятьох з них правоохоронці будуть вимагати смертної кари.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції