ЦРУ та розвідка Німеччини перехоплювали секретні листування 120 країн – ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Розвідки країн контролювали компанію, яка шифрувала дані.

Американська і німецька розвідки близько 50 років спільно керували швейцарською фірмою Crypto AG, що займалася розробкою обладнання для шифрування комунікацій. Спецлужби підозрюють у перехопленні секретних листувань у 120 країнах.

Німецька телекомпанія ZDF і американська газета The Washington Post повідомили з посиланням на документи ЦРУ і федеральної розвідувальної служби Німеччини, що розвідки США і ФРН від 1970-х років отримували секретні дані від компанії. Своєю чергою Crypto AG нібито отримала мільйони доларів за інформацію.

Серед країн, доступ до секретного листування яких отримали Німеччина і США, – Іран, Індія, Пакистан, деякі країни Латинської Америки і Ватикан. Китай і СРСР не користувалися послугами Crypto AG, і шифровки цих країн компанія передати Берліну і Вашингтону не могла.

Контроль над компанією дозволив розвідкам стежити за іранською владою в період захоплення американських заручників в Ірані в 1979 році, за лівійськими чиновниками після вибуху на берлінській дискотеці "Ла Белль", а також за Аргентиною в період її Фолклендської війни з Великою Британією, відзначають видання.

На початку 1990-х німецька розвідка припинила роботу з Crypto AG, і ЦРУ викупила її частку в компанії. Саме ЦРУ, за даними The Washington Post, продала активи в Crypto AG в 2018 році.

Нагадаємо, раніше у Польщі заарештували співробітника Huawei за підозрою у шпигунстві на користь Китаю. Міністерство закордонних справ КНР висловило серйозне занепокоєння з приводу цього інциденту та закликало Польщу захистити законні права затриманого китайця.

Центральне розвідувальне управління Сполучених Штатів Америки заявило, що одну з найбільших компаній у сфері телекомунікацій Huawei Technologies фінансують китайські спецслужби.

Відео ЦРУ допомогло викрити терористів, які збиралися підірвати Казанський собор у Санкт-Петербурзі

Залиште свій коментар

Вибір редакції