Cтолицю Кот-д'Івуара захопили опозиціонери

Прихильники Алассани Уаттара захопили ще два ключових міста Кот-д'Івуара. Військові і поліція, лояльні президенту, покинули Ямусукро ще до приходу туди сил Уаттара.

Збройні прихильники визнаного міжнародним співтовариством президента Кот-д'Івуара Алассани Уаттара захопили ще два ключових міста. Під контролем опозиціонерів виявилися столиця держави Ямусукро і найважливіший морський порт Сан-Педро.

За словами місцевих жителів, військові і поліція, що лояльні президенту Лорану Гбагбо, який програв на виборах, покинули Ямусукро ще до приходу туди сил Уаттара. У свою чергу городяни спочатку злякалися озброєних людей, але після, впізнавши у них прихильників опозиціонера, зраділи їх приходу і влаштували масові гуляння.

Повстанці заявляють, що точно так само планують захопити і інші міста, включаючи фінансову і культурну столицю країни Абіджан. "Ми захопимо Абіджан без єдиного пострілу, тому що ні один солдат Гбагбо не готовий померти за нього", - вважає один з прихильників Уаттара.

Тим часом у Сан-Педро події розвивалися для опозиції не настільки просто. За свідченнями городян, в деяких районах була чутна перестрілка. Повідомлялося про звуки стрілянини і в центрі міста. Чи є загиблі або поранені, не уточнюється.

Ямусукро і Сан-Педро – стратегічно важливі міста як для прихильників обраного президента Уаттара, так і для їхніх супротивників із табору екс-президента Гбагбо, який утримує владу. Ямусукро є офіційною столицею держави, тоді як Сан-Педро – ключовий порт, через який повстанці зможуть налагодити експорт какао-бобів у своїх цілях (Кот-д'Івуар - найбільший у світі постачальник цього ресурсу).

Для остаточної перемоги прихильників Алассани Уаттара залишилося захопити Абіджан. Більшу частину міста все ще контролюють війська Гбагбо. Тим часом сам Алассана Уаттара знаходиться в Абіджані під захистом 800 своїх прихильників. Готель, де розташовується його штаб, тримають в облозі війська Гбагбо.

За словами опозиціонерів, дні Гбагбо при владі пораховані. Вони рекомендують колишньому президенту добровільно здати місто.

Фактична громадянська війна почалася в Кот-д'Івуарі після торішніх президентських виборів, на яких всупереч прогнозам і з незначною перевагою переміг опозиціонер Уаттара. Лоран Гбагбо, що утримує владу в країні з 2000 року, не захотів залишати свій пост, відмовившись визнати підсумки виборів.

Слід зазначити, що міжнародне співтовариство визнає легітимність виборів, що пройшли в Кот-д'Івуарі і вважає законним президентом саме Алассане Уаттара. 30 березня Рада безпеки ООН проголосувала за введення санкцій проти Гбагбо, включаючи заморозку його активів. Слід нагадати, що в цій африканській країні базується миротворчий контингент ООН, який поки що в ситуацію не втручається.

Читайте також:

Війська Кот-д'Івуара обстріляли ринок і будинки опозиції, десятки загиблих

ООН оголосила про початок війни в Кот-д'Івуарі

У Кот-д'Івуарі поліція розстріляла жіночий марш

ВідеоCтолицю Кот-д'Івуара захопили опозиціонери

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: