ЦВК Киргизії назвала остаточний склад парламенту

За підсумками виборів, до парламенту Киргизії пройшли п'ять партій, а перше місце посіла опозиційна партія "Ата-Журт".

1 листопада Центрвиборчком Киргизії оприлюднив остаточні підсумки парламентських виборів, що відбулися кілька тижнів тому. Глава ЦВК Акилбек Сарієв підтвердив, що до парламенту пройшли п'ять партій, а перше місце посіла опозиційна партія "Ата-Журт" ("Вітчизна").

Нагадаємо, що попередні результати виборів стали відомі вже на наступний день після голосування. Згідно з цими даними, достатню кількість голосів для потрапляння в парламент набрали опозиційні "Ата-Журт", "Ар-Намис" ("Гідність") і "Республіка", а також правлячі Соціал-демократична партія і "Ата-Мекен" ("Вітчизна ").

Остаточні підсумки виборів підтвердили, що в законодавчому органі будуть представлені згадані партії. Претензії інших політичних сил, які до парламенту не пройшли і в зв'язку з цим вимагали перерахунку голосів, ЦВК не задовольнив.

Нагадаємо, що перегляду офіційних підсумків голосування вимагала, перш за все, партія "Бутун Киргизстан" ("Єдиний Киргизстан"), одним з лідерів якої є колишній керівник президентської адміністрації Курманбека Бакієва, Адахан Мадумаров.

Претензії партії були засновані на різночитаннях, що стосуються кількості виборців в республіці. До виборів називалася цифра в 2,8 мільйона осіб, проте при підрахунку голосів ЦВК керувався цифрою приблизно в три мільйони. У Центрвиборчкомі пояснили це наявністю основного і додаткового списків виборців.

Партія, що програла, у свою чергу, керувалася тим, що при колишньому показнику (і відповідно, меншому п'ятивідсотковому бар'єрі) у неї з'являлася можливість потрапити до парламенту. Прихильники "Бутун Киргизстан" провели ряд акцій протесту, які носили в цілому мирний характер.

За час, що минув після виборів, ЦВК анулював підсумки голосування на низці ділянок (зокрема, на деяких виборчих дільницях за кордоном). Однак на розклад сил в парламенті це практично не вплинуло.

Місця в парламенті у результаті розподілилися наступним чином: "Ата-Журт" - 28 (за попередніми даними, вона отримувала 29 місць), СДПК - 26, "Ар-Намис" - 25 (за попередніми даними, вона отримувала 23 місця), "Республіка" - 23 і "Ата-Мекен" - 18 (за попередніми даними, вона отримувала 19 мандатів).

Парламент Киргизії не функціонує останні півроку. Він був розпущений після квітневого перевороту за рішенням нової влади.

Для отримання більшості в парламенті нового скликання переможці повинні сформувати коаліцію. Її склад поки що не визначений.

Читайте також:

П'ятьох ватажків безладів у Киргизії ув'язнили довічно

На парламентські вибори в Киргизії прийшло півкраїни

Сотні жителів Киргизії збунтувались проти міліції

У киргизькому Оші вбивають заручників, знайдена братська могила на 150 тіл

ВідеоЦВК Киргизії назвала остаточний склад парламенту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: