ЦВК Киргизії назвала остаточний склад парламенту

За підсумками виборів, до парламенту Киргизії пройшли п'ять партій, а перше місце посіла опозиційна партія "Ата-Журт".

1 листопада Центрвиборчком Киргизії оприлюднив остаточні підсумки парламентських виборів, що відбулися кілька тижнів тому. Глава ЦВК Акилбек Сарієв підтвердив, що до парламенту пройшли п'ять партій, а перше місце посіла опозиційна партія "Ата-Журт" ("Вітчизна").

Нагадаємо, що попередні результати виборів стали відомі вже на наступний день після голосування. Згідно з цими даними, достатню кількість голосів для потрапляння в парламент набрали опозиційні "Ата-Журт", "Ар-Намис" ("Гідність") і "Республіка", а також правлячі Соціал-демократична партія і "Ата-Мекен" ("Вітчизна ").

Остаточні підсумки виборів підтвердили, що в законодавчому органі будуть представлені згадані партії. Претензії інших політичних сил, які до парламенту не пройшли і в зв'язку з цим вимагали перерахунку голосів, ЦВК не задовольнив.

Нагадаємо, що перегляду офіційних підсумків голосування вимагала, перш за все, партія "Бутун Киргизстан" ("Єдиний Киргизстан"), одним з лідерів якої є колишній керівник президентської адміністрації Курманбека Бакієва, Адахан Мадумаров.

Претензії партії були засновані на різночитаннях, що стосуються кількості виборців в республіці. До виборів називалася цифра в 2,8 мільйона осіб, проте при підрахунку голосів ЦВК керувався цифрою приблизно в три мільйони. У Центрвиборчкомі пояснили це наявністю основного і додаткового списків виборців.

Партія, що програла, у свою чергу, керувалася тим, що при колишньому показнику (і відповідно, меншому п'ятивідсотковому бар'єрі) у неї з'являлася можливість потрапити до парламенту. Прихильники "Бутун Киргизстан" провели ряд акцій протесту, які носили в цілому мирний характер.

За час, що минув після виборів, ЦВК анулював підсумки голосування на низці ділянок (зокрема, на деяких виборчих дільницях за кордоном). Однак на розклад сил в парламенті це практично не вплинуло.

Місця в парламенті у результаті розподілилися наступним чином: "Ата-Журт" - 28 (за попередніми даними, вона отримувала 29 місць), СДПК - 26, "Ар-Намис" - 25 (за попередніми даними, вона отримувала 23 місця), "Республіка" - 23 і "Ата-Мекен" - 18 (за попередніми даними, вона отримувала 19 мандатів).

Парламент Киргизії не функціонує останні півроку. Він був розпущений після квітневого перевороту за рішенням нової влади.

Для отримання більшості в парламенті нового скликання переможці повинні сформувати коаліцію. Її склад поки що не визначений.

Читайте також:

П'ятьох ватажків безладів у Киргизії ув'язнили довічно

На парламентські вибори в Киргизії прийшло півкраїни

Сотні жителів Киргизії збунтувались проти міліції

У киргизькому Оші вбивають заручників, знайдена братська могила на 150 тіл

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: