Далай-лама прибув на Тайвань помолитися за жертв тайфуну

В результаті тайфуну "Моракот", який почався на Тайвані 7 серпня, загинули, за останніми даними, 670 людей. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Далай-лама XIV прибув на Тайвань, аби підтримати постраждалих в результаті тайфуну "Моракот", що виявився сильним для острова за останні півстоліття. В результаті тайфуну "Моракот", який почався на Тайвані 7 серпня, загинули, за останніми даними, 670 чоловік.

Після прильоту в міжнародний аеропорт Тайваню духовний лідер Тибету в черговий раз підкреслив, що його візит на острів не має політичного підтексту. "Я чернець. Мене попросили помолитися в ім'я світу. Це не політика, а людинолюбство", - заявив Далай-лама журналістам.

Далай-лама прибув на Тайвань на запрошення опозиційної Демократичної прогресивної партії, що наполягає на остаточному і офіційному відділенні острова від материкового Китаю. У грудні 2008 року президент Тайваню Ма Інцзю заборонив Далай-ламі приїжджати на острів, проте 27 серпня 2009 року змінив свою позицію, схваливши візит духовного лідера Тибету.

Приїзд Далай-лами на Тайвань, який Китай продовжує вважати частиною своєї території, викликав украй негативну реакцію з боку Пекіна. У КНР заявили, що приїзд "сепаратиста" на острів завдасть серйозного удару по стосунках між материковим Китаєм і Тайванем, а також пообіцяли уважно стежити за розвитком подій.

Тим часом представники правлячої на Тайвані партії Гоміньдан (Китайська національна народна партія), виступаючої за зближення з материковим Китаєм, підкреслили, що приїзд Далай-лами на острів не має нічого спільного з політикою, і організований лише для того, щоб підтримати постраждалиих від тайфуну "Моракот".

"Далай-лама досить мудрий, аби відрізнити політику від релігії. Він розуміє, що приїхав сюди, аби допомогти людям, а не посилити ситуацію", - заявив голова партії Гоміньдан В Бо-сюн (Wu Po-hsiung).

Далай-лама покинув Тибет в 1959 році під час придушення антикитайського повстання в регіоні і влаштувався в Індії, де очолив уряд Тибету у вигнанні.

Читайте також:

Китай і Тайвань налагодили зв'язок

Тайвань не беруть до ООН

На Тайвані перемогла опозиція 

ВідеоДалай-лама прибув на Тайвань

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: