Далай-ламі не дозволили в'їжджати в ПАР

Правозахисну конференцію перенесли через відмову у візі Далай-ламі.

Організатори правозахисної конференції в ПАР вирішили перенести її на невизначений термін після того, як влада країни відмовила у в'їзній візі Далай-ламі XIV.

Початок конференції був призначений на 27 березня. У організації брав участь Нобелівський комітет, і разом з Далай-ламою в ній повинні були взяти участь і інші володарі Премії світу – колишні керівники ПАР Нельсон Мандела і Фредерік де Клерк, а також архієпископ Десмонд Туту.

Тема конференції – допомога футболу у пропаганді миру в усьому світі, в 2010 році в ПАР відбудеться світова першість по цьому виду спорту. Проте влада країни оголосила, що приїзд Далай-лами перенесе всю увагу з футбольного чемпіонату на конфлікт КНР і Тибету, і що він не отримає візу до закінчення чемпіонату. Архієпископ Туту відмовився брати участь в конференції на знак солідарності з духовним лідером Тибету.

Прибічники незалежності Тибету від Китаю і раніше привертали увагу до ситуації в регіоні за допомогою спортивних змагань: так, вони проводили свої акції напередодні пекінської Олімпіади 2008 року.

Читайте також:

Тибетських монахів арештували за напад на поліцейську дільницю в Китаї

Тибетці відзначають 50-річчя повстання проти Китаю

Китай ввів у Тибеті військовий стан

Далай-лама спростував чутки про відставку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: