Далай-ламу оберуть на референдумі?

Далай-лама запропонував обрати наступника за допомогою референдуму.

Далай-лама вважає, що до його смерті буддисти Тибету повинні вибрати його наступника за допомогою референдуму, а не традиційним способом, коли на роль наступника вибирається дитина, повідомляє у вівторок агентство Associated Press.

Його святість Далай-лама ХІV (Фото: geshela.ru)
Його святійшество Далай-лама ХІV (Фото: geshela.ru)
Згідно з буддійськими канонами, Далай-лама - втілення Будди. Після "тілесної" смерті духовного лідера Тибету його дух переселяється в тіло маленького хлопчика, і лами починають шукати цю дитини в тому районі Тибету, на який вказав перед смертю колишній духовний владика.

Після смерті Далай-лами не раніше ніж через 49 днів, але й не пізніше ніж через два роки повинен бути знайдений його наступник. Зазвичай, за особливими прикметами відбирають кількох кандидатів і потім за вказівками оракула обирають одного з них.

Духовний лідер Тибету, що проживає у вигнанні в північноіндійському місті Амрітхар, не уточнив, яку саме форму матиме передбачуваний референдум.

Проте, за його словами, ясно, що він пропонує корінним чином змінити існуючу декілька століть систему виборів Далай-лами, після смерті якого ченці організовували в Тибеті пошуки його наступної інкарнації, маленької дитини, яка повинна мати певні ознаки.

Нинішній 72-річний лауреат Нобелівської премії миру пропонує призначити свого наступника до своєї смерті, а також не виключає, що він може бути не уродженцем Тибету.

Наміри Далай-лами зустріли різку критику з боку офіційного Пекіна, який не хоче втратити контроль над буддистською общиною Тибету.

Минулого тижня представник китайського МЗС Лю Цзяньтао заявив, що подібні пропозиції абсолютно неприйнятні, оскільки йдуть врозріз з багатовіковою релігійною традицією.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: