Далай-лама офіційно пішов з політики

Влада КНР не повірила Далай-ламі, охарактеризувавши його наміри як "спробу ввести в оману світову спільноту".

Далай-лама 14 березня офіційно повідомив депутатам тибетського парламенту у вигнанні про готовність передати всі повноваження обраному тибетцями політичному лідерові Калон Тріпу.

Далай-лама, який з кінця 50-х років живе у вигнанні в Індії, 10 березня пообіцяв внести до парламенту пропозицію про позбавлення його всіх владних повноважень і передачі їх обраному тибетцями лідеру.

Влада КНР не повірила Далай-ламі, охарактеризувавши його наміри як "спробу ввести в оману світову спільноту". Пекін назвав Далай-ламу політичною фігурою, що підбурює до розколу Китаю, а не релігійним лідером, яким він себе вважає, а його діяльність - незаконною.

Виступаючи в тибетському парламенті у вигнанні, Далай-лама нагадав, що в 2001 році в Індії був обраний перший політичний лідер тибетців Калон Тріпа, який виконує адміністративні функції. На Далай-ламу покладені в основному церемоніальні функції - затвердження кандидатур міністрів, візування різних паперів та інше.

"Для того, щоб завершити процес демократизації, прийшов час передати мої формальні повноваження обраному лідеру", - сказав він.

Далай-лама раніше неодноразово говорив про наступника, зокрема, не виключав, що ним зможе стати жінка. Він наголосив, що його рішення не продиктовані прагненням зняти з себе відповідальність або смутком.

Тибет був включений до складу Піднебесної в XIII столітті, проте в його історії були тривалі періоди незалежності. Незабаром після утворення КНР в 1949 році Пекін і Лхаса підписали "Угоду про мирне звільнення Тибету", відповідно до якого регіон увійшов до складу Китаю на правах автономного району.

Нобелівський лауреат Далай-лама втік з Тибету в 1959 році після приєднання району до складу КНР. Разом зі своїми прихильниками він живе в індійському місті Дхармсала, де діє уряд Тибету у вигнанні.

Далай-лама багато їздить різними країнами, закликаючи підтримати боротьбу за збереження культурної спадщини Тибету. Китайська влада звинувачує його в прагненні добитися відділення Тибету від КНР, Далай-лама ці звинувачення відкидає.

У березні 2008 року в Тибеті відбулися масові безлади. Вони почалися в місті Лхаса після розгону владою демонстрації, присвяченої 49-й річниці повстання, що завершився вигнанням Далай-лами. Тоді загинули, щонайменше, 19 осіб.

Читайте також:

Наступний Далай-лама з'явиться в Індії або в Росії

Далай-лама пообіцяв піти на пенсію і залишити замість себе дівчинку

Далай-Лама: китайська влада намагається знищити буддизм у Тибеті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: