Далай-лама відмовився від статусу політичного лідера Тибету

Далай-лама дав зрозуміти, що збереже звання духовного лідера, і що його намір відійти від влади не є бажанням піти від відповідальності.

 Духовний лідер тибетців Далай-лама прийняв рішення відмовитися від свого політичного статусу і передати повноваження старшому міністру уряду у вигнанні. Для цього він попросив внести відповідні зміни до "Хартії тибетців у вигнанні", яка виконує роль конституції.

Як повідомляється, свою заяву 75-річний Далай-лама зробив у четвер, 10 березня, в індійському місті Дхарамсала, де базується уряд Тибету у вигнанні.

Далай-лама дав зрозуміти, що збереже звання духовного лідера, а також наголосив, що його намір відійти від влади не має нічого спільного з бажанням піти від відповідальності.

Виступ тибетського лідера був  приурочений до річниці повстання в Тибеті 1959 року, після якого Далай-лама був змушений покинути країну і відправитися у вигнання. Крім того, промова пролунала напередодні виборів нового старшого міністра уряду у вигнанні, які повинні відбутися наступного тижня.

Китай вже відреагував на заяву тибетського духовного лідера. Нагадаємо, Тибет є автономним районом КНР, яка не визнає тибетський уряд у вигнанні. В уряді Китаю впевнені, що заява є не більш ніж спробою "обдурити світове співтовариство".

У Пекіні також нагадали, що Далай-лама і раніше виявляв бажання відійти від справ, проте цього до цих пір так і не відбулося.

Читайте також:

Племінник Далай-лами загинув під колесами спорткара

Наступний Далай-лама з'явиться в Індії або в Росії

Далай-лама пообіцяв піти на пенсію і залишити замість себе дівчинку

ВідеоДалай-лама відмовився від статусу політичного лідера Тибету

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: