Далекий Схід протестує проти рішення Путіна

Близько півтора десятки людей затримано міліцією у Владивостоку під час несанкціонованого пікету проти підвищення мита на імпорт автомобілів.

На другу масову акцію протесту проти заходів підтримки російських автовиробників, прийнятих урядом Володимира Путіна, в центрі Владивостока в суботу зібралося близько 500 людей. Міліція витіснила мітингувальників з центральної площі міста і затримала тих, хто вийшов з мегафонами і плакатами. Про потерпілих не повідомляється.

За повідомленнями російських журналістів, всього міліцією затримано від 15 до 22 активістів.

Уряд прийняв рішення про підвищення мита на легкові і вантажні машини іноземного виробництва 10 січня; нові мита вступають в силу з 12 січня. Ухвалу про підвищення мита особливо сильно зачіпає Примор'я, оскільки абсолютна більшість автомобілів на Далекому Сході ввозяться з Японії і Південної Кореї - багато навіть з правим кермом, машини російського виробництва є там великою рідкістю.

Ввозити японські вживані автомашини в масовому порядку на Далекий Схід почали з 1988 року. Перші машини купували по 50-300 доларів. Зараз щорічно тільки до Владивостока поступає близько 300 тисяч автомобілів з Японії. За кількістю автомобілів на душу населення Владивосток перевершує всі інші міста Росії: на 1000 його мешканців припадає 566 машин.

Російські автомобілі на Далекий Схід поступають тільки в рамках федеральних і краєвих програм для міліції і перевезення дітей. Для російських авто немає навіть сервісної мережі.

Російський уряд, намагаючись захистити вітчизняні автозаводи, неодноразово підвищував мито на ввезення автомобілів іноземного виробництва. У жовтні 2005 року, коли Федеральна митна служба мала намір підвищити мито, автодилери два дні тримали в облозі будівлю управління, і добилися компромісу з митницею.

В п'ятницю Володимир Путін виступив на захист протекціоністських заходів на заводі КАМАЗ в Набережних Човнах. Він розпорядився, щоб "Российскими железными дорогами" перевозили автомобілі з європейської частини країни на Далекий Схід безкоштовно, пообіцявши компенсувати витрати з держбюджету.

Організатори суботньої акції протесту мали намір не обмежуватися в своїх вимогах відміною заборони мита і заявити про невдоволення високими комунальними тарифами, корупцією і низькими соціальними пільгами.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: